Nový difuzor McLarenu pomáhá, v kvalifikaci se ale nedokázal dostatečně projevit

Poslední závody se nesou v duchu souboje týmů Red Bull a McLaren. Dnešní kvalifikace ale ukázala, že na Hockenheimringu to pro tým z Wokingu bude zřejmě těžší, než se původně zdálo.

Kvalifikační výsledek McLarenu se přesto rozhodně nedá považovat za tragédii, Jenson Button zajel pátý čas, jeho kolega Lewis Hamilton vystartuje hned vedle něho. Větším strašákem než samotné pozice je proto ztráta na první místo, v Buttonově případě činila téměř sedm desetin sekundy.

"Chvíli nám tu trvalo, než jsme našli správné vyvážení vozu. Se svým posledním kolem jsem byl dost spokojený, proto netuším, kde se vzala ztráta sedmi desetin. To je věc, která nás trochu straší, zajel jsem dobré kolo a z vozu nešlo dostat o moc víc. S novým difuzorem jsme nicméně udělali krok dopředu. V kvalifikaci to sice stále ještě není úplně ono, doufáme ale, že se to více projeví v zítřejším závodě.

Z páté startovní pozice to pořád může být dobrý závod. Na tomto okruhu je navíc radost závodit. První kolo tu bývá trochu chaotické, budu se toho snažit využít k zisku nějakých pozic na startu. Určitě věřím, že zde můžeme dosáhnout dobrého výsledku," řekl Button.

Lewis Hamilton se po kvalifikaci tvářil o trochu nespokojeněji, Ferrari a Red Bull jsou podle něho v Německu jednoduše napřed.

"Moje rychlost v kvalifikaci nebyla bůhvíjak oslnivá. Určitě existovala oblast, kde jsme mohli získat. Vydal jsem ze sebe maximum, dva týmy před námi ale odvedly o něco lepší práci. Na rovinkách jsme sice nejrychlejší, ale trápí nás nedostatečný přítlak. Víme, že před sebou máme ještě hodně práce. Myslím si, že zítra budeme oproti dnešku relativně silnější. V závodech se nám totiž obvykle daří více než v kvalifikacích. Počasí snad taky bude dobré, takže budeme moci tlačit na chlapce před námi a pokusit se získat nějaké pozice," nechal se slyšet Hamilton.

Další článek: Alonso nečekal, že by se mohl vyrovnat Red Bullu

10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00