Nový caterham bude vypadat jako ošklivý vetřelec, říká Abiteboul

Šéf Caterhamu Cyril Abiteboul je na rozpacích ze vzhledu nového monopostu své stáje, místo snění prý bude spíš vyvolávat noční můry.
Nový caterham bude vypadat jako ošklivý vetřelec, říká Abiteboul

Odhalení Force Indie VJM07 dalo fanouškům naději, že letošní vozy nebudou extrémně nevzhledné, ale na voze není vidět jeho nos, a ten bude podle Abiteboula příšerný, tedy minimálně v případě Caterhamu.

"Připomíná mi to monstrum z filmu Vetřelec. Bude to ošklivé," řekl pro Reuters. "Děti by měly snít, když vidí vůz formule 1. Já nevím, jaké sny nebo noční můry budete mít, když se podíváte na tyto vozy. Přípomíná mi to vetřelce, kterému něco leze z pusy. Není to moc příjemné."

Vzhled je jako vždy diktován pravidly a požadavky na maximální výkonnost. Abiteboul se domnívá, že nosy budou předmětem jednání podobně jako nedávno schody na nich.

"Možná to budeme muset řešit jako kolektivní problém formule 1, protože potřebujeme vidět sny. Myslím, že to bude problém pro formuli 1, který bude muset formule 1 řešit," dodal.

Diskuze (17) Další článek: Také Marussia přijede do Jerezu s letošním vozem, Lotus zůstává osamocen
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen