Nový caterham bude vypadat jako ošklivý vetřelec, říká Abiteboul

Šéf Caterhamu Cyril Abiteboul je na rozpacích ze vzhledu nového monopostu své stáje, místo snění prý bude spíš vyvolávat noční můry.
Nový caterham bude vypadat jako ošklivý vetřelec, říká Abiteboul

Odhalení Force Indie VJM07 dalo fanouškům naději, že letošní vozy nebudou extrémně nevzhledné, ale na voze není vidět jeho nos, a ten bude podle Abiteboula příšerný, tedy minimálně v případě Caterhamu.

"Připomíná mi to monstrum z filmu Vetřelec. Bude to ošklivé," řekl pro Reuters. "Děti by měly snít, když vidí vůz formule 1. Já nevím, jaké sny nebo noční můry budete mít, když se podíváte na tyto vozy. Přípomíná mi to vetřelce, kterému něco leze z pusy. Není to moc příjemné."

Vzhled je jako vždy diktován pravidly a požadavky na maximální výkonnost. Abiteboul se domnívá, že nosy budou předmětem jednání podobně jako nedávno schody na nich.

"Možná to budeme muset řešit jako kolektivní problém formule 1, protože potřebujeme vidět sny. Myslím, že to bude problém pro formuli 1, který bude muset formule 1 řešit," dodal.

Další článek: Také Marussia přijede do Jerezu s letošním vozem, Lotus zůstává osamocen

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10