Nový aerodynamický balíček je dobrým pokrokem, říká Hamilton

Trochu smíšené pocity má Mercedes po prvním dni druhých testů. Nasadil nový aerodynamický balíček, ale potkaly ho také technické problémy.
Nový aerodynamický balíček je dobrým pokrokem, říká Hamilton

Dopoledne jezdil s vozem Lewis Hamilton. Mercedes nasadil přepracovanou aerodynamiku a to včetně nového nosu a upraveného předního křídla.

„Je to dobrý krok,“ řekl Lewis Hamilton. „Oproti minulému týdnu došlo ke zlepšení. Pneumatiky také pracují lépe, protože teplota trati je o něco vyšší. Musíme vše analyzovat a neustále tlačit.“

Odpoledne vystřídal Hamiltona Bottas, který ale odjel jen pár stovek metrů. Mercedes měl problém s tlakem oleje. Bottas se na okruh vrátil až pár minut před koncem a byl za to rád. Mohl také získat určité zkušenosti s novým balíčkem. „Mé jízdy byly značně omezeny, ale vypadá to, že jsme dosáhli zlepšení. Dnes večer musíme vše podobně prozkoumat. Těším se na pokračování našeho programu zítra ráno,“ řekl Fin.

Nová auta i pohled do zákulisí: zimní testy objektivem Jiřího Křenka

Nová auta i pohled do zákulisí: zimní testy objektivem Jiřího Křenka

„Nebyl to přesně ten den, ve který jsme doufali v první den s novým aerodynamickým balíčkem pro Melbourne,“ uvedl technický šéf Mercedesu James Allison. „Velkou část dne jsme ztratili kvůli problémům s tlakem oleje.

„Když odhlédneme od toho problému, tak jsme udělali nějaké užitečné věci a zjistili jsme, že se auto chová trochu jinak s novým balíčkem.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Norris je i přes problémy se svým dnem spokojený

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.