Nový aerodynamický balíček je dobrým pokrokem, říká Hamilton

Trochu smíšené pocity má Mercedes po prvním dni druhých testů. Nasadil nový aerodynamický balíček, ale potkaly ho také technické problémy.
Nový aerodynamický balíček je dobrým pokrokem, říká Hamilton

Dopoledne jezdil s vozem Lewis Hamilton. Mercedes nasadil přepracovanou aerodynamiku a to včetně nového nosu a upraveného předního křídla.

„Je to dobrý krok,“ řekl Lewis Hamilton. „Oproti minulému týdnu došlo ke zlepšení. Pneumatiky také pracují lépe, protože teplota trati je o něco vyšší. Musíme vše analyzovat a neustále tlačit.“

Odpoledne vystřídal Hamiltona Bottas, který ale odjel jen pár stovek metrů. Mercedes měl problém s tlakem oleje. Bottas se na okruh vrátil až pár minut před koncem a byl za to rád. Mohl také získat určité zkušenosti s novým balíčkem. „Mé jízdy byly značně omezeny, ale vypadá to, že jsme dosáhli zlepšení. Dnes večer musíme vše podobně prozkoumat. Těším se na pokračování našeho programu zítra ráno,“ řekl Fin.

Nová auta i pohled do zákulisí: zimní testy objektivem Jiřího Křenka

Nová auta i pohled do zákulisí: zimní testy objektivem Jiřího Křenka

„Nebyl to přesně ten den, ve který jsme doufali v první den s novým aerodynamickým balíčkem pro Melbourne,“ uvedl technický šéf Mercedesu James Allison. „Velkou část dne jsme ztratili kvůli problémům s tlakem oleje.

„Když odhlédneme od toho problému, tak jsme udělali nějaké užitečné věci a zjistili jsme, že se auto chová trochu jinak s novým balíčkem.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Norris je i přes problémy se svým dnem spokojený

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00