Nový aerodynamický balíček je dobrým pokrokem, říká Hamilton

Trochu smíšené pocity má Mercedes po prvním dni druhých testů. Nasadil nový aerodynamický balíček, ale potkaly ho také technické problémy.
Nový aerodynamický balíček je dobrým pokrokem, říká Hamilton

Dopoledne jezdil s vozem Lewis Hamilton. Mercedes nasadil přepracovanou aerodynamiku a to včetně nového nosu a upraveného předního křídla.

„Je to dobrý krok,“ řekl Lewis Hamilton. „Oproti minulému týdnu došlo ke zlepšení. Pneumatiky také pracují lépe, protože teplota trati je o něco vyšší. Musíme vše analyzovat a neustále tlačit.“

Odpoledne vystřídal Hamiltona Bottas, který ale odjel jen pár stovek metrů. Mercedes měl problém s tlakem oleje. Bottas se na okruh vrátil až pár minut před koncem a byl za to rád. Mohl také získat určité zkušenosti s novým balíčkem. „Mé jízdy byly značně omezeny, ale vypadá to, že jsme dosáhli zlepšení. Dnes večer musíme vše podobně prozkoumat. Těším se na pokračování našeho programu zítra ráno,“ řekl Fin.

Nová auta i pohled do zákulisí: zimní testy objektivem Jiřího Křenka

Nová auta i pohled do zákulisí: zimní testy objektivem Jiřího Křenka

„Nebyl to přesně ten den, ve který jsme doufali v první den s novým aerodynamickým balíčkem pro Melbourne,“ uvedl technický šéf Mercedesu James Allison. „Velkou část dne jsme ztratili kvůli problémům s tlakem oleje.

„Když odhlédneme od toho problému, tak jsme udělali nějaké užitečné věci a zjistili jsme, že se auto chová trochu jinak s novým balíčkem.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (8) Další článek: Norris je i přes problémy se svým dnem spokojený
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10