Novou smlouvu s Hamiltonem bude McLaren řešit ještě před Singapurem

McLaren chce využít příštích dvou týdnů, aby výrazně pokročil, nebo dokonce uzavřel jednání o nové jezdecké smlouvě Lewise Hamiltona.
Novou smlouvu s Hamiltonem bude McLaren řešit ještě před Singapurem

Během závodního víkendu v Monze se McLaren soustředil na dění na trati, teď přijde na řadu Hamiltonova budoucnost. "Jak asi víte, v současnosti se jedná s manažerskými společnostmi, ne přímo s jezdci, tak do dnes chodí. Jsem si jistý, že ty rozhovory budeme mít velmi brzy. Předpokládám, že nějaké rozhovory uskutečníme před Singapurem," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh.

Je veřejným tajemstvím, že Hamiltonovi manažeři jednají i s Mercedesem. Jen se spekuluje o tom, jak daleko v jednání s německou automobilkou pokročili. Whitmarsh o paralelních rozhovorech s konkurencí ví.

"Vím o mnoha věcech," ujišťoval. "Paddock je malý, a když zkoumali své možnosti, museli být vidět, jak si asi dokážete představit. Nejsem překvapený. Ve skutečnosti něco vím o tom, co se děje."

Podle Whitmarshe však McLaren žádné vedlejší úmysly nemá. Hamiltona si chce nechat a zatím neví, co by dělal, kdyby se to nepodařilo.

"Nemám žádný plán B, nemyslel jsem na to," přiznal Whitmarsh. "Chci, aby Lewis zůstal, chceme, aby Lewis zůstal, pokud zůstat chce. Když se snažíte vyhrát šampionát, máte několik priorit, dělíte mezi ně čas, energii, soustředění."

"Jednou z nich je zlepšení vozu, aby byl rychlejší, další je řešení provozních záležitostí, abyste nedělali chyby, jinou je jednání s vašimi jezdci. Ať už je to dobře nebo špatně, tomuto tématu jsem moc energie nevěnoval."

Další článek: Renault má problém, Vettelovi selhala nejnovější verze alternátoru

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00