Novinky z kalendáře: Bahrajn chce první místo, Brazílie slíbila modernizaci

Bernie Ecclestone přijel na závod do Bahrajnu a jedním z jeho témat se staly případné změny v kalendáři Grand Prix.
Novinky z kalendáře: Bahrajn chce první místo, Brazílie slíbila modernizaci

Bahrajnci šéfovi formule 1 oznámili, že by chtěli otevírat sezónu místo Austrálie. "Asi bychom to mohli udělat," uvedl Ecclestone pro Reuters. "Musíme se na to podívat."

Týmy by tak mohly realizovat scénář, na který se chystaly v roce 2011. Poslední předsezónní testy by uskutečnily v Bahrajnu, kde by pak zůstaly na první závod. Ušetřilo by jim to peníze za dopravu a navíc by testovaly v horku, což se v Evropě v zimě nedaří. Důležité je to zejména kvůli pneumatikám.

Dalším okruhem, o kterém se hovoří, je brazilský Interlagos. Ecclestone po něm důrazně požaduje renovaci, a ta by konečně mohla přijít. "Právě jsem dostal dopis od starosty a on mi zaručil, že tam celé zázemí modernizují, což bude dobré, čekali jsme na to už dost dlouho. Pokud Sao Paulo udělá, co říká, nemusíme se stěhovat."

Na závěr se šéf formule 1 zmínil o Turecku, do kterého by se podle svých slov chtěl vrátit, a o Mexiku, jehož návrat by měl být jistý. "Jsem stoprocentně pro závod v Mexiku, myslím, že by byl fantastický, opravdu dobrý. V tuto chvíli je to obchodní záležitost, ale je to OK, vyřešíme to."

Příští rok by se formule 1 měla nově podívat do New Jersey a Soči, v sezóně 2015 pak do Thajska.

Další článek: Hamilton byl během testů vyhozen z garáže McLarenu