Novinky v F1 Academy: Jezdkyně budou nově usilovat o body pro superlicenci  | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Novinky v F1 Academy: Jezdkyně budou nově usilovat o body pro superlicenci

Vedení ryze dívčího šampionátu F1 Academy oznámilo další novinky, které budou platit od nadcházející sezony. Pilotky nově budou moci získat až 10 bodů pro zisk superlicence.

Seriál F1 Academy, v jehož čele stojí bývalá závodnice a vývojová pilotka Williamsu Susie Wolffová, čeká letos druhá sezona.

Oproti té loňské, premiérové, čeká na účastnice několik změn. Jak již bylo potvrzeno dříve, celkem 10 pilotek bude reprezentovat jednotlivé týmy F1, což se bude odrážet i do zbarvení jejich monopostů. Změn doznal i kalendář, který letos bude navázán výhradně na velké ceny vozů F1.

O dalších novinkách pro ročník 2024 informoval seriál v pondělí. Tou nejvýznamnější z nich je skutečnost, že pilotky budou letos bojovat o body pro zisk superlicence. Vítězka seriálu jich získá 10 a honorována v tomto ohledu bude i pátá dívka v pořadí, která obdrží jeden bod.

V tomto ohledu připomeňme, že držení superlicence je podmínkou pro účast v F1 a jezdec či jezdkyně ji může získat tak, že během tří po sobě jdoucích sezon nasbírá (především díky výsledkům v juniorských šampionátech) 40 bodů.

Nově bude v F1 Academy rovněž platit, že se závodnice může zúčastnit maximálně dvou ročníků, aby se zvýšila šance pro příchod nových jezdkyň. 

Vedení šampionátu také bude udělovat tzv. divoké karty pro jednorázové účasti v šampionátu. Právo nasadit čtvrtou pilotku (v F1 Academy závodí pět týmů po třech jezdkyních) bude mít v některých závodech tým Prema, který byl vloni nejúspěšnější.

Doporučujeme

Články odjinud