Novější týmy: Rozhodující bude strategie pitstopů

Z jezdců novějších týmů si opět nejlépe vedl Kovalainen, poslední místo tentokrát získal D´Ambrosio. Piloti HRT budou na zítřejším startovním roštu z obou stran obklíčeni Virginem.
Novější týmy: Rozhodující bude strategie pitstopů

Lotus

Heikki Kovalainen se v dnešní kvalifikaci umístil na devatenáctém, jeho kolega Jarno Trulli na dvacátém místě. Tým Lotus udělal během dnešního rána několik významných vylepšení na autě, ta se ukázala být správným rozhodnutím. "Nemohl jsem pořád najít rovnováhu," říká Kovalainen. "I přesto mám z celého víkendu radost. Kvůli kvalifikaci jsme udělali pár změn a ty nás posunuly správným směrem. Při prvních jízdách jsem pořád nemohl zajet čisté kolo, ale byl jsem optimistický. Doufal jsem, že se to všechno při druhé jízdě zlepší, a to se také stalo. "Týmový kolega Jarno Trulli je také s výkonem týmu spokojen, i když se domnívá, že v kvalifikaci nepodal úplně stoprocentní výkon: "Byl to opravdu úžasný den, ačkoli se mi v kvalifikaci nepovedlo dostat z auta všechno, co bych mohl." Ital také poznamenal, že měl během dneška problém s měkkou směsí pneumatik: "Při první jízdě jsem jel na měkké sadě a auto bylo trošku přetáčivé. Při té druhé jsme zvolili super měkkou směs a auto bylo mnohem více nedotáčivé než během zbytku víkendu. Nebylo tedy možné získat to tempo, které jsem měl včera a během dnešního rána."

HRT

Vitantonio Liuzzi zítra odstartuje z dvaadvacátého místa, kolega Daniel Ricciardo z třiadvacátého. Oběma pilotům se tedy podařilo překonat jednoho jezdce svého největšího soupeře, týmu Virgin. Během volných tréninků měl Liuzzi problémy s vyvážením auta: "Na autě jsme vyzkoušeli různé věci a vyvážení se zlepšilo. Je pozitivní, že jsme konkurenceschopní s našimi hlavními soky, a to ještě navíc na trati, která nám moc nesedí." Dobrá forma HRT také uspokojuje Daniela Ricciarda: "Myslím, že na konci to nebylo špatné kolo, jsme velmi blízko Toniovi a Timovi, jsou mezi námi jen desetiny. Když vidíte, že časy jsou si tak blízké, je trošku frustrující, že nejsme my ti vpředu. Zítra je ale jiný den. Kvůli podmínkám by to mohlo být opravdu obtížné. Rozhodnutí ohledně pneumatik budou klíčová, stejně jako zastávky v boxech. Nevím, co bych měl čekat, ale plánuji tlačit až na doraz a uvidíme, co se stane."

Virgin

Jezdci Virginu jsou tentokrát rozděleni oběma jezdci španělské stáje HRT. Timo Glock zítra odstartuje z jednadvacátého, Jérôme D´Ambrossio pak z čtyřiadvacátého místa. "Dosud to pro nás nebyl moc jednoduchý víkend," komentuje kvalifikaci Timo Glock. "Včera auto bylo dobré, ne ale perfektní. Měl jsem však dobrou výchozí pozici pro dnešek. Dneska ráno se ale bohužel zvedl vítr a vypadalo to, jako kdyby naše auto trošku sfoukával z trati. Bylo to opravdu náročné, neměl jsem žádnou rovnováhu a musel jsem opravdu tvrdě pracovat na nastavení auta. Vyzkoušeli jsme velké množství různých kombinací a já teď musím říci, že moji inženýři odvedli skutečně dobrou práci."

Další článek: Jezdci Ferrari v nezvyklém pořadí, Massa porazil Alonsa

17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.
10:48 | F1 zrušila třetí trénink.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00