Novější týmy: Marussii zradilo vyvážení auta

Ve Velké ceně Abú Zabí 2013 se Caterhamu s přehledem podařilo porazit Marussii, která se trápila s vyvážením. V souboji jezdců novějších týmů tentokrát zvítězil Giedo van der Garde.
Novější týmy: Marussii zradilo vyvážení auta

Marussia

Jules Bianchi dokončil Velkou cenu Abú Zabí na předposledním, tedy dvacátém místě. Porazit dokázal akorát svého týmového kolegu Maxe Chiltona. "Myslím, že jsme dneska byli opravdu překvapeni naším tempem, a to navíc potom, co se zdálo, že jsme dospěli k jistému zlepšení v kvalifikaci," vysvětluje Bianchi. Pilot měl během GP problémy s vyvážením vozu, navíc se snažil zuby nehty udržet krok s caterhamy, což mělo však neblahý vliv na jeho pneumatiky.

Max Chilton, který skončil poslední, považuje letošní závod na okruhu Yas Marina za velmi obtížný. "Tento víkend jsme dosáhli jistého pokroku, ale z nějakého důvodu jsme to dneska nedokázali předvést," říká jezdec, který letos dokončil zatím všechny závody. Stejně jako jeho týmový kolega si i Chilton stěžuje na vyvážení vozu, které podle něj zavinilo špatnou závodní formu týmu.

Caterham

Charles Pic se ukázal v cíli Grand Prix Abú Zabí 2013 jako devatenáctý, na vítěze závodu však ztratil jedno kolo.  "Auto bylo celý víkend neotáčivé, to pak pokračovalo i dneska v závodě," podotýká Pic. "Ve druhém stintu vůz nebyl vůbec vyvážený, takže se s ním nedalo moc pracovat. Byl jsem před Giedem, ale tým mi řekl, abych ho před sebe pustil. To jsem udělal. S tím, jak to auto fungovalo, jsem nemohl víc dělat," dodává pilot.

Giedo van der Garde pomyslnou bitvu mezi piloty novějších týmů na okruhu Yas Marina v dnešním závodě vyhrál, když si dojel pro osmnácté místo. "Musím říct, že to byl jeden z mých nejlepších závodů," radoval se van der Garde. "Na startu jsem byl před Räikkönenem, který v první zatáčce narazil do mého levého zadního kola. Po tom kontaktu jsem téměř dostal hodiny. Ztratil jsem tak trochu času na svého týmového kolegu a na Chiltona. Oba, já i Charles, jsme ho pak ale ještě před koncem druhého kola předjeli. Potom jsme ještě dostali Bottase. Jsem opravdu rád, že se na mě tentokrát usmálo štěstí," dodává Nizozemec.


Další článek: Button je frustrován svými nehodami v úvodech závodů

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00