Novější týmy: Marussia stále neví, co se stalo s Bianchiho vozem

Mezi piloty novějších týmů v kvalifikaci na GP Monaka 2013 vynikl Giedo van der Garde na patnáctém místě, smůlu měl Jules Bianchi, kterému ránu pod pás zasadil technický problém na voze.
Novější týmy: Marussia stále neví, co se stalo s Bianchiho vozem

Marussia

Piloti ruského týmu zaujmou na startu do Velké ceny Monaka 2013 předposlední dvě místa na startu. Nejrychlejší kvalifikační kolo Maxe Chiltona dnes totiž stačilo jen na dvacáté místo, technický problém na voze pak jeho týmového kolegu Julese Bianchiho bez šance odsoudil na místo jednadvacáté

Dvaadvacetiletý Brit není svým kvalifikačním výkonem příliš nadšen: "Je přirozené, že jsme doufali v lepší umístění na startovním roštu, protože v Monaku je to celé hlavně o pozici na startu. Myslím, že jsem z pneumatik všechno dostal příliš brzy, takže mi to pak chybělo na konci, kdy trať už osychala. Je to zklamání, protože zítřejší závod bude dlouhý."

Ještě víc zklamaný je před monackým závodem francouzský jezdec Jules Bianchi. "Samozřejmě jsem doufal v lepší umístění v kvalifikaci ve svém domácím závodě, takže je pro mě velkým zklamáním, že jsem musel zastavit na krajnici už tak brzy a nemohl jsem se tak kvalifikace prakticky zúčastnit. Tým si zatím není příčinou úplně jist, bylo ale jasné, že nebudu moci dokončit ani jedno kolo. Proto mě požádali, abych zastavil," vysvětlil pilot.

Caterham

Giedo van der Garde si v kvalifikaci na Grand Prix Monaka 2013 vyjel své nejlepší kvalifikační umístění ve své kariéře ve formuli 1, na startu do nedělního závodu se tak postaví na patnácté místo. Jeho týmový kolega Charles Pic se do druhé části kvalifikace neprobojoval a skončil na místě osmnáctém.

"Mám ohromnou radost, že jsem letos poprvé dokázal dostat svoje jméno do tabulky Q2. Chtěl bych poděkovat Tonymu, Cyrilovi a celému týmu za práci, kterou všichni odvádějí. Upřímně, je to skvělý pocit, je to ale jen část mého procesu učení se," radoval se van der Garde, který doufá, že se v závodě dokáže posunout ještě o pár pozic vpřed.

Výkon svého týmového kolegy vypíchl po kvalifikaci i Charles Pic: "Nejdřív bych chtěl pochválit Gieda a celý tým za práci, kterou dnes odvedli. Je pro mě samozřejmě trošku zklamáním, že jsem se svým týmovým parťákem nebyl ve druhé části kvalifikace. Bylo to velmi těsné a tým odvedl dobrou práci, aby nám dal dneska oběma šanci."

Další článek: Räikkönen musel upravit design helmy a zakrýt Hunta, poté ho zase odkryl

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon