Novější týmy: Marussia nezvládla tempo Caterhamu

Mezi novějšími týmy zavládl v kvalifikaci na GP Singapuru 2013 velký rozdíl ve výkonnosti. Marussia podlehla Caterhamu, ale piloti ruské stáje doufají, že zítra soupeřům úder vrátí.
Novější týmy: Marussia nezvládla tempo Caterhamu

Caterham

Charles Pic (19. místo): "V kvalifikaci jsme nejdřív vyčkávali, než se vynoří první skupina aut, teprve pak jsme zajeli naši první jízdu, a to na superměkkých pneumatikách. Vyvážení pořád nebylo dobré, teď vůz začal být zase nedotáčivý, ale v konečném důsledku byla první jízda ok. Vzhledem k tomu, jak se auto chovalo, jsem asi ani nemohl zajet o moc líp. Pozitivní na tom je to, že jsme na tom okolo sedmi desetin líp než vozy Marussie. To pro nás bude v závodě dobré, protože to znamená, že se můžeme dívat na boje dopředu, ne dozadu. Těším se na zítřek, protože to rozhodně bude vzrušující. Vzhledem k počtu zpomalovacích vozů, jaký tu obvykle je, se může stát opravdu cokoli."

Giedo van der Garde (20. místo): "V první části kvalifikace jsme zajeli dvě jízdy na superměkkých pneumatikách, na každé z nich pak jedno měřené kolo. Moje první kolo bylo v pořádku, byl jsem ale trošku pozdržen dopravou na dráze, takže jsem věděl, že je ještě co zlepšovat.  Při druhém kole jsem na to hodně tlačil, dokonce jsem škrtl o zeď, což mě stálo trošku času. Celkově vzato si ale myslím, že je dobré to, kde jsme skončili. Nejdůležitější je pro tým mezera, kterou máme mezi sebou a vozy za námi. Teď to tedy bude celé jen o závodě, kde si musíme dávat pozor na to, abychom se vyhnuli potížím a byli tam, abychom využili všeho, co se nám namane."

 

Marussia

Jules Bianchi (21. místo): "Celkově vzato to nebyla špatná kvalifikace, je ale škoda, že jsme už naši první jízdu nedokázali vylepšit, protože jsme vypadali celkem silně. Z nějakého důvodu jsme při druhé jízdě měli vůz víc nedotáčivý, což nás překvapilo. Budeme se na to ještě muset podívat a zabránit tomu, aby se to v budoucnosti už neopakovalo. Nejsem nešťastný, protože pro mě je to nová trať a pořád si na ni zvykám. Myslím, že pokud nám to zítra vyjde, můžeme odjet dobrý závod."

Max Chilton (22. místo): "Hodně nás překvapilo, že jsme se při druhé jízdě trápili se značnou změnou vyvážení. První jízda byla dobrá, byl jsem jenom desetinu od svého týmového kolegy, takže jsem předpokládal, že se mi podaří další malý krůček. Celkově jsme tady blíž caterhamům a já věřím, že naše čtyřčlenná skupina tu může zítra svést dobrý souboj. Obecně se na svůj první noční závod těším. Uděláme všechno pro to, abychom využili co nejvíc příležitostí, které se nám naskytnou."

Další článek: Grosjeanovi v první části vyšel risk s pneumatikami

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00