Novější týmy: Lotusy byly i přes poškození nejsilnější

Závody ve Spa jsou nevyzpytatelné, nebezpečí číhá všude. Novější týmy se však s nástrahami belgické tratě vypořádaly celkem statečně, pěti jejich jezdcům se podařilo dokončit závod.
Novější týmy: Lotusy byly i přes poškození nejsilnější

Lotus

Malajský tým byl z trojice Lotus, Virgin, HRT opět tím nejsilnějším. Jarno Trulli a Heikki Kovalainen si dokonce připsali skalp Rubense Barrichella, byť ten se hodně propadl po neplánované zastávce v boxech a výměně poškozeného předního křídla. Jarno Trulli nakonec dojel čtrnáctý, Heikki Kovalainen hned za ním. "Pro mě i pro tým to byl velice povedený závod. Skvěle vyšel start, předjel jsem několik vozů, ale kolize v první zatáčce způsobily, že já i Heikki jsme utrpěli poškození vozu. U něho šlo o nos, já si poničil podlahu. S tímto handicapem jsem musel absolvovat celý závod, takže výsledná čtrnáctá pozice je v tomto ohledu fantastická. Mimo problémů na startu jsem se v závodě velmi bavil, podařilo se mi předjet pár soupeřů a fáze za safety carem mi umožnila dotáhnout se na ostatní," řekl Trulli, který doufá, že ve svém domácím závodě na Monze pojede alespoň ve stejné formě jako v Belgii. Spokojený byl po závodě také Heikki Kovalainen. "Byl to povedený závod. Tedy samozřejmě, pokud nepočítáme jeho začátek! V první zatáčce bylo hrozně těsno. Poté, co do mě někdo vrazil, jsem se opřel o Jarna. Dostal jsem se do takového sendviče, ale když se to zklidnilo a dostal jsem nový nos, bylo to dobré," vysvětloval finský pilot.

Virgin

Pro Jérôma d'Ambrosia byl dnešní závod speciální, jednalo se totiž o jeho domácí velkou cenu. Se svým výkonem před místními fanoušky byl vcelku spokojen. "Závod byl povedený, vyvážení vozu mi dělalo radost. Na začátku to nebylo snadné, neboť se všude povalovaly trosky vozů, chvíli jsem si myslel, že se dostanu do problémů, ale nakonec to byl závod s hladkým průběhem. Těžší to bylo na konci, kdy jsem se snažil šetřit palivo. Nikdy předtím jsem něco takového dělat nemusel, takže bylo třeba si na to rychle zvyknout. Je to ale pro mě nová a cenná zkušenost," nechal se slyšet d'Ambrosio, který cílovou čáru přejel jako sedmnáctý. Timo Glock byl spokojený o poznání méně. "Závod začal špatně. Chyboval jsem v nájezdu do první zatáčky, zablokoval brzdy a nemohl už zabránit nárazu do Paula di Resty. Bohužel jsem mu poničil auto a závod, takže se mu tímto omlouvám. Byl jsem za to penalizován a musel jsem neplánovaně do boxů pro nové křídlo a prohlídku vozu, jelikož se po srážce choval podivně. Pak už jsem se jen snažil dojet do cíle a předjet jeden z vozů HRT," řekl Glock. Před Liuzziho se nakonec opravdu dostal a dojel osmnáctý.

HRT

Hispanie byla jedinou stájí mezi novějšími týmy, které se nepodařilo dostat oba piloty do cíle. Daniel Ricciardo odstoupil po třinácti odjetých kolech. "Nemohu být moc spokojen, můj závod byl příliš krátký. I tak to ale stálo za to. Vyšel mi start, pak jsem profitoval z odstoupení soupeřů a z vlastních správných rozhodnutí," řekl mladý Australan, kterého ze závodu vyprovodily problémy se zádí vozu. Vitantonio Liuzzi dojel devatenáctý a byl tak posledním klasifikovaným závodníkem. "Věděli jsme, že to bude komplikované, obzvlášť na suchu, vyšel nám ale start a rychle jsme získali několik pozic. Byli jsme před našimi hlavními soupeři a přestože naše rychlost není nejlepší, nevzdávali jsme se. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci," hodnotil svůj závod Liuzzi.

Další článek: Jezdci Ferrari ztráceli hlavně na tvrdších pneumatikách

Témata článku: , , , , , , , , ,