Novější týmy: Letošní sezonu nejlépe zvládl Lotus

V poli nováčků jsme se dnes nedočkali žádného překvapení. Nejlepší výkon podal jako vždy Kovalainen, Glock a Liuzzi nedovezli své monoposty do cíle.
Novější týmy: Letošní sezonu nejlépe zvládl Lotus

Lotus

I v posledním závodě letošní sezony se z pilotů novějších týmů nejlépe umístil Heikki Kovalainen, jenž dnes se svým lotusem obsadil šestnácté místo. Týmový kolega Jarno Trulli skončil osmnáctý. "Všem děkuji za další excelentní víkend pro tým. Nemyslím si, že jsme mohli získat něco víc. Celé odpoledne auto vypadalo dobře a dokázali jsme z něj dostat takový výkon jako včera v kvalifikaci," říká Kovalainen. "Pro mě to byl naprosto standardní závod," komentuje dnešek Trulli. "Chtěl bych celému týmu poděkovat nejen za práci, kterou odvedli dnes, ale i za práci během celého roku. Snažíme se dál vyvíjet a je úžasné být součástí něčeho, co ukazuje známky pokroku."

Virgin

Jérôme D'Ambrosio vybojoval v dnešním závodě devatenácté místo, týmový kolega Timo Glock se do cíle nedostal. "Myslím, že to dneska byl skvělý závod a pro mě zároveň skvělý způsob, jak zakončit sezonu. Ve včerejší kvalifikaci jsme odvedli skvělou práci a dnešek byl jedním z mých dosud nejlepších závodů. Jsem šťastný, že se to stalo právě tady v Brazílii, protože tuto trať miluju. Jsem taky nadšený z toho, že jsem závod dokončil před HRT – to je rozhodně pozitivním zakončením sezony. Chtěl bych týmu poděkovat za jejich tvrdou práci. Opravdu jsem si spolupráci s nimi letos užil," děkuje nadšený D´Ambrosio. Opačný názor má na závěr sezony týmový kolega Timo Glock. "Velmi neuspokojivý způsob zakončení sezony," říká Glock, jemuž mechanici v boxech špatně upevnili levou zadní pneumatiku. "Je smůla, že jsem musel odstoupit, když mi po první zastávce v boxech odpadlo levé zadní kolo. Tyto věci se ale bohužel stávají."

HRT

Daniel Ricciardo se v dnešní Velké ceně Brazílie umístil na posledním, tedy dvacátém místě. Týmový kolega Vitantonio Liuzzi závod nedokončil. "Během závodu jsme byli jednou nahoře a podruhé zase dole, protože naše rychlost byla proměnlivá. Tohle bylo opravdu skvělých šest měsíců a já mám radost z toho, jak se sezona vyvíjela. Vždycky chcete ještě o trošku víc, ale realisticky vzato to bylo skutečně dobré a já jsem se tu hodně naučil. Chtěl bych poděkovat HRT a Red Bullu za to, že mi dali tuhle možnost," říká vděčně Ricciardo. "V kvalifikaci šlo všechno dobře a během závodu jsme měli dobrou rychlost," komentuje průběh závodu Liuzzi. "Dobře jsme bojovali s vozy Virgin, takže je velká škoda, že se mi ke konci závodu ve voze porouchal alternátor, což mě donutilo odstoupit. Není to moc šťastné, protože jsme chtěli sezonu zakončit silným výsledkem. Je to škoda, protože jsme toho opravdu mohli dosáhnout," povzdechl si smutně Liuzzi.

 

Další článek: GP Brazílie 2011 - neděle

Témata článku: , , , , , , , , ,