Novější týmy: Kovalainen nejlepší, Ricciardo a D´Ambrosio nedojeli

Mezi novějšími týmy opět vynikl finský jezdec Heikki Kovalainen ze stáje Lotus. Nedojeli naopak Australan Daniel Ricciardo z HRT a Belgičan Jérôme D´Ambrosio z týmu Virgin.
Novější týmy: Kovalainen nejlepší, Ricciardo a D´Ambrosio nedojeli

Lotus

Heikki Kovalainen opět vyšel vítězně ze souboje mezi novějšími týmy, když ve Velké ceně Abú Zabí dojel na sedmnáctém místě. Jeho týmový kolega Jarno Trulli pak obsadil místo osmnácté. "Další dost dobrý start a od toho okamžiku byl závod jasný. Během celého závodu jsem neměl žádný problém, zastávky v boxech byly dobré a strategie pracovala přesně tak, jak jsme plánovali," říká Kovalainen. Dále také vyjadřuje radost z toho, že v úvodních stintech závodu je už Lotus schopen udržet krok se soupeři ze středu pole. "Druhý stint byl docela silný," komentuje Trulli. "V posledním stintu jsem měl ale problém s tím, abych dostal tvrdé pneumatiky na správnou teplotu, takže jsem na to nemohl moc tlačit. Byl to dost náročný víkend," říká pilot, který se už od pátku potýká s horečkami.

HRT

Hispania Racing Team neodjíždí z dnešního závodu s dobrou náladou. Daniel Ricciardo závod nedokončil a Vitantonio Liuzzi dojel poslední, tedy dvacátý. "Auto mělo stejné problémy s vyvážením jako včera. Tým celou noc pracoval na tom, aby se to pokusil opravit, ale bohužel dnes auto opět nebylo perfektně vyvážené. Při zatáčení vlevo tam byla nedotáčivost, při zatáčení vpravo naopak přetáčivost, což znamenalo, že bylo velmi těžké dosáhnout dobrého závodního tempa," svěřuje se Liuzzi. "Tempo bylo dobré, ale na startu jsem ztratil pár pozic, takže jsem si pak musel hrát na kočku a myš," komentuje průběh svého závodu Ricciardo. "Snížil jsem Toniův náskok, ale nemohl jsem ho předjet. Ve druhém stintu jsem se dokázal držet Glocka. Pak jsem se ale dostal do skupinky vozů a tři kola před koncem mé auto zastavilo," stěžuje si Australan.

Virgin

U Virginu vládne po Velké ceně Abú Zabí smíšená nálada. Timo Glock odjel slušný závod a do cíle se podíval na devatenáctém místě, týmový kolega Jérôme D´Ambrosio šachovnicovou vlajku vůbec neviděl. "Celkově to byl dnes docela dobrý závod. Měl jsem silný start, rychlost nebyla tak špatná a byl jsem dokonce před několika rychlejšími kluky, i když na konci nás dojeli," říká Glock. "Jaká škoda," naříká D´Ambrosio. "Dobře jsem odstartoval a tvrdě jsem bojoval s vozy HRT. Měl jsem však problém s brzdami, což znamenalo konec mého závodu. Budeme však pracovat tvrdě a zůstaneme i nadále motivováni, abychom dokončili závod v Brazílii vysoko," slibuje jezdec.

Další článek: Jak vyjeli, tak téměř dojeli. U Mercedesu vládne spokojenost

Témata článku: , , , , , , , , ,