Novější týmy: Jezdci Caterhamu mají na voze odlišné díly

Mezi jezdci novějších týmů dnes zazářil Giedo van der Garde. Jeho týmového kolegu nakonec pokořili úplně všichni. Rozdíl mezi výkony obou jezdců má na vině nejspíš odlišný balík úprav na voze.
Novější týmy: Jezdci Caterhamu mají na voze odlišné díly

Marussia

Jezdci Marussie se v dnešním klání na španělském okruhu Circuit de Catalunya nechali porazit všemi kromě Charlese Pica z Caterhamu. Jules Bianchi tak do zítřejšího závodu odstartuje z dvacátého místa, Max Chilton z místa jednadvacátého.

"Dneska ráno jsme odjeli dobrý třetí volný trénink a zdá se, že změny, které jsme udělali, nás od včerejška o něco posunuly," řekl Bianchi. "S přilnavostí to bylo lepší, vůz je ale pořád špatně vyvážený. Tohle je tedy asi to nejlepší, co jsem z dneška mohl dostat. Vyvážení se v prvním a v posledním sektoru v různých kolech hodně lišilo a ve vysokorychlostních zatáčkách nejsem pořád úplně spokojen. Musíme si projít data a přijít na to, co můžu v zítřejším závodě v této situaci udělat. Musíme dobře odstartovat, abychom se dostali před van der Garda. Myslím, že zítra bude patrné jisté zlepšení závodní rychlosti," srší optimismem třiadvacetiletý Francouz.

"Zatím jsme úplně nevyřešili problémy s vyvážením auta, jsem ale potěšen tím, jakého pokroku jsme od včerejška dosáhli," zhodnotil formu stáje Max Chilton. "Moje první kolo bylo docela slušné a já rozhodně cítím přínos toho, že jsem tento víkend neztrácel čas strávený na trati. Vím ovšem, že jsem mohl ukázat víc našeho pokroku. Na zítřejší závod se opravdu těším," dodal britský jezdec.

Caterham  

Jezdce Caterhamu od sebe na startu do zítřejšího závodu rozdělí dvojice pilotů z Marussie. Giedo van der Garde v dnešní kvalifikaci totiž dokázal porazit všechny ostatní jezdce z novějších týmů a zítra tak odstartuje devatenáctý, jeho týmový kolega Charles Pic pak uzavře celé startovní pole na místě dvaadvacátém.

Mám samozřejmě velkou radost z toho, jak dnešek šel, a to jak třetí volný trénink, tak i kvalifikace," pochvaluje si van der Garde. "Přes noc jsme na autě udělali pár změn, abychom našli správné vyvážení i s těmi novými díly, ale naštěstí všechno fungovalo opravdu dobře. Tentokrát nemám stejný balík úprav jako můj týmový kolega – mám většinu nového balíku, výjimku však tvoří přední křídlo, takže volíme s Charlesem trošku odlišný způsob."

"Zatím to byl docela obtížný víkend," postěžoval si Pic. "Na auto jsme přidali pár nových věcí a vyzkoušeli jsme několik možností nastavení, abychom z nich dostali co nejvíc a získali navíc vyvážení, kterého bychom mohli využít, ale zatím se nám to nepodařilo. Třetí trénink byl docela v pohodě, nezajel jsem tam ale žádné úplně čisté kolo, takže jsme věděli, že tam ještě pořád je troška času, který můžeme využít. V kvalifikaci ale vůz moc nefungoval. Nejsem si moc jistý proč, projdeme samozřejmě ještě všechna data a zjistíme, co všechno můžeme pro zítřek udělat," říká ustaraný Francouz.

Další článek: Kvalifikační ztráta neznamená, že Ferrari nebude bojovat o vítězství

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.