Novější týmy: Jezdci Caterhamu mají na voze odlišné díly

Mezi jezdci novějších týmů dnes zazářil Giedo van der Garde. Jeho týmového kolegu nakonec pokořili úplně všichni. Rozdíl mezi výkony obou jezdců má na vině nejspíš odlišný balík úprav na voze.
Novější týmy: Jezdci Caterhamu mají na voze odlišné díly

Marussia

Jezdci Marussie se v dnešním klání na španělském okruhu Circuit de Catalunya nechali porazit všemi kromě Charlese Pica z Caterhamu. Jules Bianchi tak do zítřejšího závodu odstartuje z dvacátého místa, Max Chilton z místa jednadvacátého.

"Dneska ráno jsme odjeli dobrý třetí volný trénink a zdá se, že změny, které jsme udělali, nás od včerejška o něco posunuly," řekl Bianchi. "S přilnavostí to bylo lepší, vůz je ale pořád špatně vyvážený. Tohle je tedy asi to nejlepší, co jsem z dneška mohl dostat. Vyvážení se v prvním a v posledním sektoru v různých kolech hodně lišilo a ve vysokorychlostních zatáčkách nejsem pořád úplně spokojen. Musíme si projít data a přijít na to, co můžu v zítřejším závodě v této situaci udělat. Musíme dobře odstartovat, abychom se dostali před van der Garda. Myslím, že zítra bude patrné jisté zlepšení závodní rychlosti," srší optimismem třiadvacetiletý Francouz.

"Zatím jsme úplně nevyřešili problémy s vyvážením auta, jsem ale potěšen tím, jakého pokroku jsme od včerejška dosáhli," zhodnotil formu stáje Max Chilton. "Moje první kolo bylo docela slušné a já rozhodně cítím přínos toho, že jsem tento víkend neztrácel čas strávený na trati. Vím ovšem, že jsem mohl ukázat víc našeho pokroku. Na zítřejší závod se opravdu těším," dodal britský jezdec.

Caterham  

Jezdce Caterhamu od sebe na startu do zítřejšího závodu rozdělí dvojice pilotů z Marussie. Giedo van der Garde v dnešní kvalifikaci totiž dokázal porazit všechny ostatní jezdce z novějších týmů a zítra tak odstartuje devatenáctý, jeho týmový kolega Charles Pic pak uzavře celé startovní pole na místě dvaadvacátém.

Mám samozřejmě velkou radost z toho, jak dnešek šel, a to jak třetí volný trénink, tak i kvalifikace," pochvaluje si van der Garde. "Přes noc jsme na autě udělali pár změn, abychom našli správné vyvážení i s těmi novými díly, ale naštěstí všechno fungovalo opravdu dobře. Tentokrát nemám stejný balík úprav jako můj týmový kolega – mám většinu nového balíku, výjimku však tvoří přední křídlo, takže volíme s Charlesem trošku odlišný způsob."

"Zatím to byl docela obtížný víkend," postěžoval si Pic. "Na auto jsme přidali pár nových věcí a vyzkoušeli jsme několik možností nastavení, abychom z nich dostali co nejvíc a získali navíc vyvážení, kterého bychom mohli využít, ale zatím se nám to nepodařilo. Třetí trénink byl docela v pohodě, nezajel jsem tam ale žádné úplně čisté kolo, takže jsme věděli, že tam ještě pořád je troška času, který můžeme využít. V kvalifikaci ale vůz moc nefungoval. Nejsem si moc jistý proč, projdeme samozřejmě ještě všechna data a zjistíme, co všechno můžeme pro zítřek udělat," říká ustaraný Francouz.

Další článek: Kvalifikační ztráta neznamená, že Ferrari nebude bojovat o vítězství

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00