Novější týmy: Jezdci Caterhamu mají na voze odlišné díly

Mezi jezdci novějších týmů dnes zazářil Giedo van der Garde. Jeho týmového kolegu nakonec pokořili úplně všichni. Rozdíl mezi výkony obou jezdců má na vině nejspíš odlišný balík úprav na voze.
Novější týmy: Jezdci Caterhamu mají na voze odlišné díly

Marussia

Jezdci Marussie se v dnešním klání na španělském okruhu Circuit de Catalunya nechali porazit všemi kromě Charlese Pica z Caterhamu. Jules Bianchi tak do zítřejšího závodu odstartuje z dvacátého místa, Max Chilton z místa jednadvacátého.

"Dneska ráno jsme odjeli dobrý třetí volný trénink a zdá se, že změny, které jsme udělali, nás od včerejška o něco posunuly," řekl Bianchi. "S přilnavostí to bylo lepší, vůz je ale pořád špatně vyvážený. Tohle je tedy asi to nejlepší, co jsem z dneška mohl dostat. Vyvážení se v prvním a v posledním sektoru v různých kolech hodně lišilo a ve vysokorychlostních zatáčkách nejsem pořád úplně spokojen. Musíme si projít data a přijít na to, co můžu v zítřejším závodě v této situaci udělat. Musíme dobře odstartovat, abychom se dostali před van der Garda. Myslím, že zítra bude patrné jisté zlepšení závodní rychlosti," srší optimismem třiadvacetiletý Francouz.

"Zatím jsme úplně nevyřešili problémy s vyvážením auta, jsem ale potěšen tím, jakého pokroku jsme od včerejška dosáhli," zhodnotil formu stáje Max Chilton. "Moje první kolo bylo docela slušné a já rozhodně cítím přínos toho, že jsem tento víkend neztrácel čas strávený na trati. Vím ovšem, že jsem mohl ukázat víc našeho pokroku. Na zítřejší závod se opravdu těším," dodal britský jezdec.

Caterham  

Jezdce Caterhamu od sebe na startu do zítřejšího závodu rozdělí dvojice pilotů z Marussie. Giedo van der Garde v dnešní kvalifikaci totiž dokázal porazit všechny ostatní jezdce z novějších týmů a zítra tak odstartuje devatenáctý, jeho týmový kolega Charles Pic pak uzavře celé startovní pole na místě dvaadvacátém.

Mám samozřejmě velkou radost z toho, jak dnešek šel, a to jak třetí volný trénink, tak i kvalifikace," pochvaluje si van der Garde. "Přes noc jsme na autě udělali pár změn, abychom našli správné vyvážení i s těmi novými díly, ale naštěstí všechno fungovalo opravdu dobře. Tentokrát nemám stejný balík úprav jako můj týmový kolega – mám většinu nového balíku, výjimku však tvoří přední křídlo, takže volíme s Charlesem trošku odlišný způsob."

"Zatím to byl docela obtížný víkend," postěžoval si Pic. "Na auto jsme přidali pár nových věcí a vyzkoušeli jsme několik možností nastavení, abychom z nich dostali co nejvíc a získali navíc vyvážení, kterého bychom mohli využít, ale zatím se nám to nepodařilo. Třetí trénink byl docela v pohodě, nezajel jsem tam ale žádné úplně čisté kolo, takže jsme věděli, že tam ještě pořád je troška času, který můžeme využít. V kvalifikaci ale vůz moc nefungoval. Nejsem si moc jistý proč, projdeme samozřejmě ještě všechna data a zjistíme, co všechno můžeme pro zítřek udělat," říká ustaraný Francouz.

Další článek: Kvalifikační ztráta neznamená, že Ferrari nebude bojovat o vítězství

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10