Novější týmy: Jediný Lotus nedovezl své jezdce do cíle

Nejsilnější z novějších týmů, Lotus, nedojel do cíle ani s jedním vozem. Naproti tomu oba slabší soupeři dnes neměli žádnou technickou závadu ani vážný incident na trati.
Novější týmy: Jediný Lotus nedovezl své jezdce do cíle

Lotus

V dnešním závodu se Fernandesově týmu vůbec nedařilo. Tým sice věděl, že mu charakteristika této trati nebude sedět, takže ani nečekal dobré umístění. To, že nedojede ani jeden vůz do cíle, však bylo pořádným zklamáním. "Tohle byl pro mě víkend plný vzestupů a pádů," komentuje maďarský závod Kovalainen. "Závod jsem začal dobře, držel jsem krok s Maldonadem, Sutilem, Pérezem a ostatními kluky kolem mě. Po prvních pit stopech jsem na ně mohl tlačit a zároveň si držet odstup od kluků za mnou." Nakonec byl ale Fin donucen vypnout motor kvůli úniku vody z auta, tím pro něj závod skončil. Stejná technická závada vyřadila z dnešního boje i týmového kolegu Jarna Trulliho.

 HRT

Nováček Daniel Ricciardo na Hungaroringu dokázal porazit svého staršího týmového kolegu, když se umístil na osmnáctém místě. Vitantonio Liuzzi skončil poslední, tedy dvacátý. "Celkově jsem spokojený se svým závodem a s nejlepším umístěním v těch třech závodech. Nejpozitivnější věcí dneska bylo to, že jsem udělal správné rozhodnutí ohledně pit stopů. Potřebujeme se snažit zůstat v této cestě. Dnešní závod mi samozřejmě maluje úsměv na tváři před odchodem na letní pauzu." Ital Liuzzi měl po nehodě z úvodu závodu problém s udržením svého auta na trati. Jeho konečnému výsledku nepomohlo ani proměnlivé počasí:  "Nastavení pro mokré podmínky bylo jistým typem loterie, protože všechny předešlé tréninky a kvalifikace byly za suchých podmínek."

 Virgin

Jezdci Virginu dnešní závod zakončili na sedmnáctém, respektive devatenáctém místě. Z celého pole nováčků se nejlépe umístil Timo Glock: "Musím říci, že to dnes byl velmi zajímavý závod a velmi skvělá zábava. Dobrý výkon týmu v proměnlivých podmínkách, správná rozhodnutí a několik dobrých pit stopů bylo přesně to, co udělalo ten rozdíl." Týmový kolega D´Ambrosio je však ze svého dnešního výkonu zklamán a za rozhodnutí ohledně pneumatik si sype popel na hlavu: "Měl jsem výborný start do závodu a byl jsem šťastný, ale pak, když přišel déšť, jsem udělal chybu.  Rozhodl jsem se zastavit v boxech pro přechodnou směs pneumatik, ale měl jsem zůstat na těch suchých, takže jsem při zastávkách ztratil hodně času. Navíc tam byl moment, když jsem uklouzl při příjezdu do boxů, auto však naštěstí nikoho nezasáhlo. Opravdu to nebyl můj nejlepší závod. "

Další článek: Vettel preferuje vítězství, Webber litoval svého špatného rozhodnutí

10:59 | Ferrari je podle Binotta spokojené s vylepšením pohonné jednotky. Podle něj "...fungovala tak, jak jsme očekávali, a přinesla o něco vyšší výkon."
18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton