Novější týmy: Caterham ubránil desáté místo v šampionátu

CreeperCZ_zero  |  26. 11. 2012 19:56

11.místo Petrova je sice hezký ale jste tu 3 roky a ani jeden bod tak sebou trochu hněte

potom všem co říkají a předvádějí n trati už je mi caterham tak nějak jedno...zlepšení pořád žádný ale řeči velkohubější a velkohubější...

FormulovyFanda  |  26. 11. 2012 10:31

dle vykonosti auta si to caterham zaslouzi

Ten nadpis se teda redakci těžce nepovedl Udržet lze jen něco, co již mám - nikoli něco, co má soupeř a já po tom jen toužím. V tom případě - když se to podaří jako včera Caterhamu - lze mluvit o ZISKU desátého místa Jsem rád - skoro celou sezónu byl Caterham o fous lepší než Maruška - čili je to fér
A jsem rád i proto, že to Berniemu sebere o další desítku víc, než kdyby to místo získal jiný tým Snad těch 20 míčů umožní Caterhamu postavit ještě lepší auto, které už nějaký bod urve i v normálním závodě - moc bych jim to přál. Jsem zvědav, kdo bude příští rok jezdit, když potvrdili zatím jen Charlese. Vidím to na 50:45 pro Petrov - Kovi, zbývajících 5% pro jezdce odjinud. Doufám ale, že si nechají jednoho ze současné dvojice pro kontinuitu a srovnání

buggybob | buggy je pláží král! :-)

Inzik F1  |  26. 11. 2012 10:26

Caterham 10. místo skutečně udržel. Sice byli průběžně až 11., ale obhajovali celkové 10. místo v šampionátu a to skutečně nakonec po urvání v posledním závodě udrželi.

... nemůžu souhlasit. Pokud to budu brát z tohoto hlediska - bude správně "obhájil" desáté místo. Určitě ne "udržel" protože ho až doteď nedržel O udržení nelze mluvit ani z logického - ani z češtinářského hlediska - ať už to zkusíte otočit jakkoli. Takže buď "získal" a nebo "obhájil"

buggybob | buggy je pláží král! :-)

Smokie  |  27. 11. 2012 07:43

Nesuhlasim. Caterham to 10. miesto mal z minulej sezony. Takze si ho udrzal.

Paja61  |  26. 11. 2012 19:57

když si vezmete výkony Caterhamu s KERSem a Marussie bez KERSu tak bych netvrdil že Caterham byl o hodně lepší, doufám že v příští sezoně už KERS mít Marussia bude a že stáhne těch 6 desetinek na Caterham

freeman F1  |  26. 11. 2012 07:44

Je škoda, že to 11.miesto nezískal Hekki. Mal by lepšiu vyjednávaciu pozíciu u tímu pre budúci ročník. Takto to skôr vidím pre Petrova. Alebo nakoniec to bude Bruno s sponzorským balíkom v hodnote 10.miliónov. Každopádne si tím Caterham zaslúžil 10.miesto. Otom nie žiadnych pochýb.

Petrhejny  |  26. 11. 2012 07:10

Gratuluji Petrovovi a Caterhamu.

Paja61  |  26. 11. 2012 07:04

Škoda, že to Charles neudržel, ale tak snad se to bude Caterhamu hodit. Děkuju Týmu Marussia že bojoval až do poslední chvíle. Věřím že oba týmy jak Caterham a Marussia postaví do příštího ročníku takové auto, které bude schopné dojíždět na hranici bodové desítky a nebude se muset rozhodovat už jen na nejlepší umístění jako v letech minulých.

Petkar1  |  26. 11. 2012 00:03

Heikki 5 pit stopů, co k tomu říct. Jinak Vitalij jel moc dobře. Ono tempo obou Caterhamů i Marussií bylo obstojné. Bojovali s různými vozy v podstatě během celého závodu (Heikki na konci předjel Rosberga). Jsem rád za 10. místo a upřímně - místo by si zasloužili oba - PET i KOV. Fandím Heikkimu, chci aby jezdil, ale Vitalije by mi bylo líto, kdyby dojezdil.

Pro mně přijatelný kompromis by byl - Heikki v Caterhamu a Vitalij v Marussii.

Hermionka02  |  25. 11. 2012 23:18

Dneska to byl úžasný závod, Vitalij se předvedl a snad mu to pomůže udržet si místo, jinak Caterham si tuto "výhru" zaslouží, přece jenom se hodně zdokonalovali a Francie si u mě dost polepšila díky Picovi, nevím, jestli nenechal Petrova před sebou schválně.

Timo, nebuď zklamán, snaha byla a i ta se musí ocenit.

Že F1 je kromě toho, že je krásná je i občas hrozně krutá.
Už bez slz v očích gratuluji týmu Caterham k desítce. Byli po celou sezonu lepším týmem. A doufám, že jim Charlie bude kupomoci. Je trochu ironie, že ruský tým o úspěch obral Rus. I to je F1. A já jsem alespoň rád, že Catík na tu desítku vytáhl Vitalij a ne Heikki.

Sice se to nedostane až k týmu, ale děkuju celému týmu Marussia F1 Team. Díky Timovi, který zhruba 6 závodů držel naději na životadárné peníze a byl většinou hybnou silou nejen v závodech.
Zároveň díky Charlesi Picovi, který zanechal skvělý dojem, jako před ním Jerom a Lucas a hlavně dík za tuto GP a v Caterhamu hodně štěstí.
A nakonec díky všem mechanikům a členům týmu, když dokázali postavit auto, které sice výhry nesbíralo, ale i bez jediného kilometru v testech dokázalo občas zajet i nad jeho možnosti.

Je třeba to brát i pozitivně - pořád je to letos lepší, než za poslední dva roky. 11. místo může vyznít jako porážka na plné čáře, ale zároveň, když člověk ví, jak těsné to letos bylo, ji lze považovat za úspěch. Penízky budou jistě chybět, ale teď už s tím nic neudělám. Ještě jednou gratulace Catíku!

Go Marussia for year 2013!!

Divák F1 od r. 2001 | #26 Daniil "Torpedo" Kvyat | Katherine Legge (2006-21 - fanda již 16 let)

PuffyIceman  |  26. 11. 2012 12:28

Najväcsi uspech Marrusie je, ze preziju aj dalsiu sezonu. Co nie je samozrejmost.


1 2