Novější týmy: Caterham ubránil desáté místo v šampionátu

Dobojováno je už i mezi novějšími týmy. Caterham dokázal před Marussií ubránit desátou pozici v šampionátu týmů, z jezdců byl celkově nejúspěšnější Vitalij Petrov.
Novější týmy: Caterham ubránil desáté místo v šampionátu

Caterham

Vitalij Petrov dokončil Velkou cenu Brazílie 2012 na snovém jedenáctém místě, jeho týmový kolega Heikki Kovalainen na místě čtrnáctém.

"Byl to úžasný závod," jásal Petrov po skončení poslední velké ceny letošní sezony. "Mám velkou radost z celého týmu a chtěl bych každému z nich poděkovat za to, jak fantastickou práci tam v těch podmínkách dneska odvedli. Když jsem se vrátil do garáže a viděl jsem, co znovuzískání desátého místa v šampionátu pro všechny znamená, byl to zvláštní pocit. Myslím, že si to po vší té tvrdé práci, kterou jsme během roku odvedli, zasloužíme."

Desáté místo v šampionátu nadchlo i druhého jezdce Caterhamu Heikkiho Kovalainena. "Jsem dneska týmem potěšen a uchvácen, že jsme ubránili desáté místo v šampionátu i po takhle vášnivém závodě. Bylo to jedno z těch odpolední, kdy se mohlo stát cokoliv. Myslím, že jen dobrá práce celého týmu nás dostala tam, kde jsme dnes skončili," radoval se finský pilot.

Marussia

Charles Pic vybojoval v posledním závodu letošní sezony dvanácté místo, jeho týmový kolega Timo Glock místo šestnácté.

"Ačkoliv je výsledek zklamáním, myslím, že dnešek byl jedním z mých nejlepších závodů pro tým," popsal ve svém tiskovém prohlášení Pic. "Naše strategie byla správná a já jsem na to celý závod pěkně tlačil. Podmínky nebyly snadné. Bylo to velmi kluzké, ale auto bylo dobře vyvážené a my jsme předvedli nejlepší možný boj. Moje velké díky patří každému v týmu za fantastickou premiérovou sezonu ve formuli 1. Celý rok jsme tvrdě bojovali a já týmu přeju to nejlepší v příští sezoně."

"Opravdu není moc co říct," míní zklamaný Glock. "Výsledek mluví za vše. Dneska jsme prostě neměli štěstí. Je to opravdu k pláči pro všechny, kteří mají něco společného s týmem, protože jsme všichni pracovali tvrdě, abychom došli takhle daleko. Je tak smutné, že jsme ztratili desáté místo tímto způsobem, protože už jsme ho skoro měli. Všechno bylo promyšleno tak, abychom zůstali před ostatními kluky. Naneštěstí mi Vergne naboural do zadní části mého vozu a zničil mi závod, protože to bylo přesně při restartu a já jsem musel při zelených vlajkách zajet do boxů. Vrátil jsem se pak až na konec pole a tvrdě tam makal. Nebylo ale už moc co dělat," smutnil pilot. I přes své zklamání ovšem nezapomněl pogratulovat soupeřům: "Nakonec bych chtěl ještě pogratulovat Sebastianovi k výhře v šampionátu a popřát vše nejlepší v budoucnu Michaelovi."

HRT

Pedro de la Rosa dokončil Grand Prix Brazílie 2012 na sedmnáctém místě, jeho týmový parťák Narajn Kartykejan na místě osmnáctém.

"Byl to skvělý závod a já jsem si ježdění velmi užíval," zářil de la Rosa. "Nikdy jste nevěděli, co očekávat, když se podmínky s každým kolem měnily. Museli jste zůstat koncentrovaní, protože bylo velmi snadné udělat chybu. Rozjeli jsme si to velmi dobře. Rozhodně to byl jeden z nejzábavnějších závodů v mém životě."

Narajn Kartykejan ve svém pozávodním prohlášení vypíchl především náročnost dnešního klání. "Tuhle situaci jsme ale zvládli dobře a dostali jsme obě auta přes cílovou čáru, což je pozitivní způsob jak zakončit sezonu. Chtěl bych celému týmu poděkovat za práci, kterou celý rok odváděli, a jsem hrdý, že můžu být součástí této stáje," řekl indický pilot.

Další článek: GP Brazílie 2012 - neděle

Témata článku: , , , , , , , , ,

Aktuality

9:23 | Andreas Haupt (AMuS) píše, že po penalizacích Ocona a Alonsa z prvních dvou závodů byl startovní box v Melbourne rozšířen o 20 centimetrů. 
9:44 | Podle předpovědi by mohlo v pátek v Melbourne pršet. Další dny by měly být bez deště... 
27. března | ¡ʞǝǝʍ ǝɔɐɹ s,ʇI 
27. března | Stefano Domenicali v Portugalsku (kde byl na závodě MotoGP) uvedl pro místní Sport TV, že chce radikálně změnit formáty víkendů: "Jsem pro zrušení tréninků, které jsou pro inženýry velkým přínosem, ale veřejnosti se nelíbí." 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink 03.30–04.30
2. trénink 07.00–08.00
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00