Novější týmy: Bianchi rozdrtil konkurenci a pokukuje už i po středu pole

V poli novějších týmů se dalším skvělým výsledkem blýskl francouzský jezdec Marussie Jules Bianchi. Nejpomalejší byl opět Nizozemec Giedo van der Garde z Caterhamu, který se na střední směsi trápil.
Novější týmy: Bianchi rozdrtil konkurenci a pokukuje už i po středu pole

Marussia

Piloti týmu Marussia se v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie umístili na devatenáctém, respektive jednadvacátém místě v pořadí Jules Bianchi a Max Chilton.

"Ze svého dnešního kvalifikačního kola jsem samozřejmě nadšen, ale když vidím, jak blízko jsme byli druhé části kvalifikace, jen půl sekundy, chtěl bych víc," popisuje své rozpolcené pocity Bianchi. "V trénincích jsme se trošku trápili, protože jsme měli problémy s degradací pneumatik," přiznal. "Cítím, že náš zítřejší závod bude zajímavý, možná až vzrušující. Snad také předvedeme pokrok, kterého jsme od Melbourne dosáhli. Chtěl bych moc poděkovat týmu, protože pro ně bylo hodně těžké auto v těchto teplotách a vlhkosti vzduchu od včerejška vylepšit," dodává Francouz.

Zcela negativní pocity má po dnešním klání Max Chilton. Jeho výkon prý značně ovlivnila nadměrná degradace pneumatik a na rozdíl od svého týmového kolegy si nemyslí, že by se před kvalifikací něco zlepšilo. "Dnešek pro nás byl hodně těžký a při kvalifikaci se bohužel nic nezlepšilo.  Celý víkend jsme čelili značným problémům s obutím a to hodně ovlivnilo náš výkon," zlobí se britský pilot. Chiltonovo prohlášení, že jeho vůz byl při kvalifikaci v horší formě než vůz Bianchiho, potvrdil i sám šéf stáje John Booth. "Ranní trénink nebyl pro Maxe bez problémů a my jsme ho jako tým bohužel nepřipravili pro kvalifikaci úplně nejlépe. To ho dneska rozhodně podstatně ovlivnilo," řekl.

Caterham

Malajský tým se dnes opět nechal porazit zelenáčem z Marussie Bianchim. Lépe z dvojice Caterhamu si počínal Charles Pic, který zítra odstartuje dvacátý, Giedo van der Garde bude na startovním roštu stát na místě posledním.

"Odjeli jsme slušně třetí trénink, udělali jsme skutečný pokrok, především pak při dlouhých jízdách, jenomže se obávám, že v kvalifikaci jsme si líp už počínat nemohli," přiznal Pic, který se dneska nedokázal zbavit neustálých problémů s nedotáčivostí. "Teď se tedy soustředíme na zítřek," snaží se být optimistou Francouz. "Ve třetím tréninku jsme našli dobrý směr pro to, jak jít na dlouhé jízdy, takže myslím, že to bude zajímavé. Skoro určitě bude pršet a já mám rád, když se podmínky na trati mění, takže uvidíme, co se bude dít."

"Abych byl upřímný, mně se kvalifikace dneska zrovna nepovedla," smutní van der Garde. "Celý den jsem měl na měkčí směsi problémy s přetáčivostí a prostě mi nešlo přinutit pneumatiky fungovat tak jako v minulém závodě. To samozřejmě ovlivnilo moji rychlost. Je zvláštní, že ve třetím tréninku auto fungovalo na tvrdé směsi dobře, střední směs jsem k tomu samému ale přinutit nedokázal. Budeme se na to dneska večer ještě muset podívat," dodává.  

Další článek: Lotus zatím není na mokru tak silný, Räikkönen penalizován

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00