Nové vozy podle nových pravidel: Allison očekává, že to jeden až dva týmy pokazí

V letošním roce se výrazně změnila pravidla. Obecně se neočekává, že někdo najde něco, čím výrazně předčí konkurenci. Podle Jamese Allisona by však mohl nastat opak.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Nové vozy podle nových pravidel: Allison očekává, že to jeden až dva týmy pokazí | Foto: Getty Images / Charles Coates

„Soubor pravidel je nejen enormní – pravidla jsou zhruba dvakrát větší než ta, která jim předcházela – ale všechna jsou téměř úplně odlišná od toho, co bylo před nimi,“ vysvětlil Allison ve videu zveřejněném Mercedesem.

Týmy také musely navrhovat svá auta v rámci rozpočtového stropu, který byl zaveden vloni. Vzhledem k rozsahu změn je „obtížné předvídat, jaké bude pořadí,“ připustil Allison.

Změny technických pravidel pro sezónu 2022

Změny technických pravidel pro sezónu 2022

„Ale je to úžasně vzrušující věc uvažovat právě proto, že to nikdo z nás neví. Všichni udělali to nejlepší, co mohli. Mluvím o každém v našem týmu, ale také o každém ve všech jiných týmech – uděláme to nejlepší a pokusíme se najít design a přístup, který bude šťastně vyhovovat této nové sadě pravidel. Na začátku této sezóny a v prvních závodech se všichni společně dozvíme, jak to dopadlo.“

„Dovedu si představit, že auta jsou tak nová a tak odlišná, že to jeden nebo dva týmy na startovním roštu udělají opravdu hodně špatně a v průběhu roku budou hodně trpět.“

„Také si dokážu představit, že každý z nás uvidí věci, se kterými jsme prostě nepočítali. Podíváme se na jiná auta a pomyslíme si: ‚Hmm, proč nás to nenapadlo?‘ Potom se budeme snažit o to, abychom se pokusili dostat tento nápad na náš vůz co nejrychleji, abychom se dostali nahoru z jakékoli pozice, ve které v prvním závodě budeme. Nebo, pokud budeme mít to štěstí, že budeme vepředu, tak abychom udrželi za sebou vlky, kteří se nás budou snažit dohnat.“

Další článek: V prvním roce nemohu mít lepšího týmového kolegu, než je Bottas, myslí si Kuan-jü Čou

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
9:45 | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00