Nové Vettelovo přední křídlo dorazilo na okruh těsně před kvalifikací

Ten získal pole position s náskokem devíti tisícin sekundy na druhého Buttona. Děkovat za to může pracovníkům doma v továrně, bez jejichž úsilí by něco takového jen těžko dokázal.
Nové Vettelovo přední křídlo dorazilo na okruh těsně před kvalifikací

Nechybělo mnoho a výsledek dnešní kvalifikace mohl být docela jiný. Během prvního pátečního tréninku udělal Sebastian Vettel chybu, která vyústila v náraz do bariéry. V důsledku toho si poškodil jediné nové přední křídlo, které Red Bull německému pilotovi do Japonska připravil. Další měl už jen týmový kolega Webber. Po zbytek víkendu tudíž musel úřadující mistr světa jezdit se starou verzí. Ta nová dorazila na okruh až půl hodiny před začátkem kvalifikace. Předcházela tomu ale horlivá práce lidí v Milton Keynes, kterým patří podle šéfa týmu Christiana Hornera velké uznání.  

"Bylo to ztělesnění týmové práce. V pátek jsme postrádali součástky. To proto vypadal Sebastian poněkud zdeptaný. Jedinou věc, kterou na svém voze nechtěl poškodit, bylo přední křídlo. Ale chlapci v továrně předvedli herkulovské úsilí, aby uspíšili výrobu dalších komponent, dostali je do letadla a poté na okruh jen půl hodiny před začátkem kvalifikace. Bylo to fenomenální," nešetřil slovy chvály Horner.

Mnohým se tak možná automaticky vybaví situace z loňské Velké ceny Velké Británie, která vyvolala v paddocku F1 velké pozdvižení. Na dotaz, zda vedení zamýšlelo podobné řešení jako tehdy, odpověděl Horner následovně: "Ne, protože to byla rozdílná situace. Selhání (na Vettelově vozu) v Silverstone bylo způsobeno závadou na součástce. Včerejší situace byla celkem jasně jezdeckou chybou. Takže se v žádném případě neuvažovalo o tom, abychom vzali křídlo z Markova vozu."

 

Diskuze (50) Další článek: Střed pole: Moc se nejezdilo, skoro každý šetřil pneumatiky