Nové spekulace ohledně motoru Ferrari pro rok 2022

V továrnách se už pracuje nejen na voze pro příští rok ale také na nových pohonných jednotkách. Okolo motoru Ferrari se šíří mnoho spekulací.
Foto: Getty Images 
Nové spekulace ohledně motoru Ferrari pro rok 2022 | Foto: Getty Images

V příštím roce dojde ke zmrazení vývoje pohonných jednotek, aby se formule 1 mohla připravovat na příchod nových. Současný vývoj je tak velmi důležitý.

Černé na bílém: Jak proběhne zmrazení pohonných jednotek

Černé na bílém: Jak proběhne zmrazení pohonných jednotek

Spekulovalo se, že Ferrari půjde cestou Mercedesu a Hondy a oddělí kompresor od turba. Podle webu The Race ale nakonec v Maranellu zůstanou u současné podoby – možná jako jediní, protože Renault zřejmě také napodobí Mercedes a Hondu.

Na nejlepší má letošní motor Ferrari ztrácet odhadem méně než 20 koní, takže příliš velkou ztrátu dotahovat nemusí.

V Maranellu měli pracovat paralelně na dvou přístupech: zlepšení současné pohonné jednotky a na větších změnách. Nakonec se rozhodli pro druhou cestu, která přináší větší zisky.

Binotto doufá, že by Ferrari mohlo mít příští rok opět nejlepší motor

Binotto doufá, že by Ferrari mohlo mít příští rok opět nejlepší motor

Ambicióznější vývoj pohonné jednotky vede Wolf Zimmermann, který dříve pracoval ve společnosti AVL ve Štýrském Hradci, která spolupracuje s několika výrobci motorů F1. Svou kariéru zahájil u AMG, kde vytvořil motor M156 V8, který byl použit v mnoha silničních vozech AMG.

Mezi inovace Ferrari pro příští rok mají patřit řešení mezichladiče a předpokládá se, že výrazný přínos byl nalezen v elektrickém systému rekuperace energie. Hlavní novinky se však mají nacházet v technologii spalování.

Má jít o kombinaci superrychlého zapalování se způsoby, jak zvýšit turbulenci sací směsi – a tím i její výbušnost a dosáhnout rychlého šíření plamene až k okrajům spalovací komory.

Ačkoliv architektura zůstane „konvenční“, pokud jde o uspořádání turba, mezichladič a další změny mají umožnit výrazně kompaktnější uspořádání než u současné pohonné jednotky.

Další článek: Fenomenální závod, hodnotí Horner Pérezův výkon v Baku

13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00