Nové pneumatiky rozložení sil zásadně neovlivnily, míní McLaren

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh je přesvědčený, že změny zavedené Pirelli v Německu neměly větší dopady na výsledek závodu.
Nové pneumatiky rozložení sil zásadně neovlivnily, míní McLaren

Na Nürburgringu dostaly týmy nové zadní pneumatiky s kevlarovou konstrukcí a Pirelli zakázalo zaměňovat levou za pravou. Zejména Mercedes a Force India si pak stěžovaly, že kvůli těmto změnám výkonnostně ztratily.

"Nemyslím, že kvůli té specifikaci došlo k obrovským změnám v pořadí napříč pit lane," oponoval Whitmarsh v rozhovoru s Adamem Cooperem.

"Jsem si jistý, že to Force India bude vidět jinak, ale když se podíváte na všechny ostatní vozy, tak navzdory protestům proti tomu, co se bude dít, si nemyslím, že nastalo nějaké zemětřesení."

McLaren zaznamenal v Německu drobné zlepšení, ale podle Whitmarshe bylo částečně zkresleno výjezdy safety caru, výsledek mohl být ještě lepší.

"Nenechám se unést, ale naše závodní rychlost byla rozumná," konstatoval. "Myslím, že oba závodní jezdci odvedli dobrou práci. Odjet strategii dvou zastávek vyžadovalo hodně disciplíny. Nakonec to bylo trochu frustrující, protože nás brzdil provoz na trati, a taky kvůli neobvyklému uspořádání safety caru, které hodně pomohlo Markovi."

"V takových situacích nikdy nemáte radost a nás to maximálně frustrovalo. Ale kromě toho jsme dobře závodili jako tým. Kdybychom jeli naplno na tři zastávky, tak bychom v závodě byli rychlejší, než když se snažíte šetřit pneumatiky a jet strategii dvou zastávek. Celkově to byl malý krok vpřed, ale radostí ještě neskáčeme."

Další článek: Festival rychlosti v Goodwoodu 2013

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.