Nové pneumatiky potrápily Di Restu, Sutil si s nimi rozumí lépe

Pneumatiky se pro Force Indii staly v posledních závodech hlavním tématem, zatímco většinu první poloviny sezóny s nimi uměla zacházet velmi dobře.
Nové pneumatiky potrápily Di Restu, Sutil si s nimi rozumí lépe

Force India se podobně jako třeba Lotus hodně zaměřila na pneumatiky a přizpůsobila jim vůz, což jí pomohlo k průběžnému pátému místu v šampionátu.

"Ale po Silverstonu se pneumatiky změnily. Je třeba říct, že se potřebujeme hodně naučit, abychom těmto pneumatikám porozuměli lépe," konstatoval spolumajitel týmu Vidžaj Mallya.

Nové obutí se odrazilo v odlišné výkonnosti týmových jezdců. "V posledním závodě v Budapešti se hlavně Paul (di Resta) trápil se svými pneumatikami celý víkend. Vůbec mu nepomohly. Byl nezvykle nekonkurenceschopný," přiznal Mallya.

"A víte, jaké má Paul výsledky. Kdykoliv jsme jako tým udělali chybu a on musel startovat z pozice, ze které neměl, dojel na bodech, ale v Maďarsku mu to nešlo."

Na vině je jezdecký styl skotského závodníka. Force India věří, že s vozem zásadní potíže nejsou. "Ano, Paul měl problémy, ale ty byly specifické pro něj. Není to problém vozu, protože jinak by se to stejné stalo také Adrianovi," upozornil Mallya.

"Je to problém, který musíme vyřešit s Paulem, a víme, že to dokážeme, protože Adrianovi pneumatiky sedly. Každý z nich má jiný jezdecký styl, Adrian je na pneumatiky tvrdší, Paul jemnější, vydrží mu déle."

"Proto mu trochu déle trvá, než pneumatiky zahřeje, aby mu začaly fungovat. Může to být celá řada věcí. Takže by z mé strany bylo chybou, kdybych teď ukazoval na vůz."

Další článek: Lotus: Není správné, že si formuli 1 můžou dovolit jen tři týmy

11:19 | Nico Hülkenberg bude v Portugalsku, ale jen jako záloha. Lance Stroll by měl jet.
11:07 | Haas bude mít v příštím roce novou jezdeckou sestavu. Koho? Spekuluje se o Schumacherovi a Mazepinovi. Ve hře mohou být i další jména (například Pérez). Podle dostupných informací tento víkend žádné další oznámení nepřijde.
9:40 | Členové Jezdecké akademie Renaultu (Oscar Piastri, Christian Lundgaard a Kuan-jü Čou) si během čtyřdenního testu v Bahrajnu vyzkouší vůz Renaultu z roku 2018.
21:55 | V Algarve bude jediná DRS zóna. Detekční bod je 65 metrů za 14. zatáčkou a aktivační 125 metrů za 15. (poslední) zatáčkou.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10