Nové pneumatiky nebudou významně jiné, ujišťuje Pirelli

Pirelli říká, že chce zachovat současnou podívanou na trati, a proto zadní pneumatiky upraví jen s minimálními dopady na jejich vlastnosti.
Nové pneumatiky nebudou významně jiné, ujišťuje Pirelli

Ve středu Pirelli oficiálně oznámilo, že upravené zadní pneumatiky přiveze do Montrealu jen na testování, zatímco pro závodní víkend týmy dostanou super měkkou a měkkou směs v letošní původní specifikaci.

"Tyto nové pneumatiky budou do Kanady přivezeny jako experimentální pro volné tréninky, jak to umožňují současná pravidla. Každý jezdec dostane dvě sady této nové střední směsi k použití jen v pátečních trénincích," upřesnilo.

Upravené zadní pneumatiky budou mít kevlarový pás místo kovového a Pirelli věří, že rozložení sil ve startovním poli neovlivní.

"Na základě zpětné vazby od týmů a jezdců bude nová specifikace pneumatik pak připravena k nasazení od britské Grand Prix na konci června a bude používána až do konce roku."

"Cílem zavedení nové pneumatiky je zamezení oddělování běhounu od struktury. Ale charakteristiky výkonu a opotřebení nové pneumatiky nebudou významně jiné, cílem je zachovat podívanou a strategický element u všech závodů."

Další článek: Řešení Hamiltonových problémů bude chvíli trvat, avizuje Brawn