Nové pneumatiky nebudou významně jiné, ujišťuje Pirelli

Pirelli říká, že chce zachovat současnou podívanou na trati, a proto zadní pneumatiky upraví jen s minimálními dopady na jejich vlastnosti.
Nové pneumatiky nebudou významně jiné, ujišťuje Pirelli

Ve středu Pirelli oficiálně oznámilo, že upravené zadní pneumatiky přiveze do Montrealu jen na testování, zatímco pro závodní víkend týmy dostanou super měkkou a měkkou směs v letošní původní specifikaci.

"Tyto nové pneumatiky budou do Kanady přivezeny jako experimentální pro volné tréninky, jak to umožňují současná pravidla. Každý jezdec dostane dvě sady této nové střední směsi k použití jen v pátečních trénincích," upřesnilo.

Upravené zadní pneumatiky budou mít kevlarový pás místo kovového a Pirelli věří, že rozložení sil ve startovním poli neovlivní.

"Na základě zpětné vazby od týmů a jezdců bude nová specifikace pneumatik pak připravena k nasazení od britské Grand Prix na konci června a bude používána až do konce roku."

"Cílem zavedení nové pneumatiky je zamezení oddělování běhounu od struktury. Ale charakteristiky výkonu a opotřebení nové pneumatiky nebudou významně jiné, cílem je zachovat podívanou a strategický element u všech závodů."

Další článek: Řešení Hamiltonových problémů bude chvíli trvat, avizuje Brawn

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00