Nové pneumatiky nám neuškodí, věří Lotus

Po testech v Silverstonu je Lotus přesvědčený, že nové pneumatiky neovlivní negativně jeho dobrou formu.
Nové pneumatiky nám neuškodí, věří Lotus

Na Nürburgringu se zdálo, že změna konstrukce pneumatik Lotusu prospěla, na Hungaroringu ale budou pneumatiky opět jiné.

"Měli jsme příležitost lépe pochopit jejich chování během testu mladých talentů, takže v tomto ohledu nemáme obavy," uvedl provozní šéf Lotusu Alan Permane.

"Navíc naše znalosti konstrukcí z roku 2012 dobře navazují na tuto novou konfiguraci, takže máme dobré základy pro úvahy o světlé výšce, odklonu a sbíhavosti kol."

Kombinace zkušeností z testu a z loňska Lotus přesvědčila, že mu nové pneumatiky v Maďarsku neublíží.

"Budapešť bude skutečnou zkouškou, ale věříme, že máme dost dat na to, abychom mohli říct, že bychom se neměli dočkat žádných ošklivých překvapení," řekl šéf týmu Eric Boullier. "Loni jsme v Maďarsku podali dobrý výkon a letos to chceme zopakovat."

Test mladých talentů týmy samozřejmě využily také pro vývoj svých vozů, ale Lotus odmítl prozradit, jaké novinky připravuje pro další závod.

"V Silverstonu jsme měli na ty tři dny testu hodně nabitý program, a to tak, že bychom měli co na práci, i kdybychom měli pár dní a sad pneumatik navíc," komentoval Permane.

"Díky tomu máme o čem přemýšlet před Maďarskem a celou druhou polovinou sezóny. Některé tyto díly nasadíme v dalším závodě, počkejte si a uvidíte, až vozy vyjedou v pátek dopoledne..."

Další článek: Kobajaši havaroval na předváděcích jízdách v Moskvě

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.