Nové pneumatiky můžou změnit aerodynamiku vozů, přiznává Pirelli

Sportovní šéf Pirelli potvrdil odhad Marka Gillana, že upravené pneumatiky budou natolik jiné, že by se mohlo změnit proudění vzduchu kolem vozů.
Nové pneumatiky můžou změnit aerodynamiku vozů, přiznává Pirelli

Bývalý šéfinženýr Williamsu Gillan varoval, že se změnou konstrukce pneumatik pravděpodobně přijde změna tvaru a kontaktní plochy, což bude mít dopady na aerodynamiku všech vozů.

"Z hlediska aerodynamiky to může mít dopady," potvrdil Hembery pro Sky Sports. "Proto bychom jim chtěli dát něco, co v minulosti už trochu používali, aby už nějaká data měli."

"Také se asi změní, jak budou směsi fungovat s vozem, budou v jistých ohledech méně agresivní, což lehce změní strategii použití pneumatik v závodech"

Pirelli sice už včera oznámilo, že pneumatiky upraví tak, aby je přiblížilo specifikacím z minulých let, ale přesné parametry ještě neurčilo.

"Mnohem víc dat dáme týmům zítra," pokračoval Hembery. "Dokončujeme přesnou specifikaci. Bude to opravdu takový mix toho, co jsme používali v letošní sezóně, a konstrukcí z loňské sezóny, což pomůže minimalizovat dopady na týmy."

"Jak si asi dokážete představit, je třeba udělat hodně práce na aerodynamice a pneumatiky na to mají vliv tím, jak se deformují, takže týmy budou chtít data co nejdříve, aby všichni mohli začít pracovat na Kanadě."

Další článek: Ricciardo a Vergne by na postup do Red Bullu museli podávat výjimečné výkony

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00