Nové pneumatiky můžou změnit aerodynamiku vozů, přiznává Pirelli

Sportovní šéf Pirelli potvrdil odhad Marka Gillana, že upravené pneumatiky budou natolik jiné, že by se mohlo změnit proudění vzduchu kolem vozů.
Nové pneumatiky můžou změnit aerodynamiku vozů, přiznává Pirelli

Bývalý šéfinženýr Williamsu Gillan varoval, že se změnou konstrukce pneumatik pravděpodobně přijde změna tvaru a kontaktní plochy, což bude mít dopady na aerodynamiku všech vozů.

"Z hlediska aerodynamiky to může mít dopady," potvrdil Hembery pro Sky Sports. "Proto bychom jim chtěli dát něco, co v minulosti už trochu používali, aby už nějaká data měli."

"Také se asi změní, jak budou směsi fungovat s vozem, budou v jistých ohledech méně agresivní, což lehce změní strategii použití pneumatik v závodech"

Pirelli sice už včera oznámilo, že pneumatiky upraví tak, aby je přiblížilo specifikacím z minulých let, ale přesné parametry ještě neurčilo.

"Mnohem víc dat dáme týmům zítra," pokračoval Hembery. "Dokončujeme přesnou specifikaci. Bude to opravdu takový mix toho, co jsme používali v letošní sezóně, a konstrukcí z loňské sezóny, což pomůže minimalizovat dopady na týmy."

"Jak si asi dokážete představit, je třeba udělat hodně práce na aerodynamice a pneumatiky na to mají vliv tím, jak se deformují, takže týmy budou chtít data co nejdříve, aby všichni mohli začít pracovat na Kanadě."

Další článek: Ricciardo a Vergne by na postup do Red Bullu museli podávat výjimečné výkony

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00