Nové ochranné struktury znamenají konec bočních nárazových testů

Vývoj v oblasti bezpečnosti přináší nejen větší jistotu pro jezdce, ale také ušetřené peníze v oblasti vývoje vozů.
Nové ochranné struktury znamenají konec bočních nárazových testů

FIA v červnu informovala, že ve spolupráci s týmy vyvinula nové boční ochranné struktury kokpitu, které budou v jednotné podobě povinné pro všechny týmy od příštího roku.

Hlavní předností nové trubkovité struktury z karbonu je speciální geometrie, která zajišťuje, že nedochází k jejímu roztříštění ani při šikmých nárazech. Struktura se vždy postupně bortí a plní při tom svůj účel, kterým je absorpce energie nárazu.

O další výhodě informoval Auto Motor und Sport. Jelikož bude tato ochranná struktura povinná v jednotné a ověřené podobě, už nebude třeba, aby týmy podstupovaly se svými vozy boční nárazové testy. Už nebude nutné testovat individuální řešení jednotlivých vozů, čímž se ušetří peníze.

Další článek: Di Resta touží nejen kvůli svým kořenům po sedačce u Ferrari

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.