Nové motory jsou naprostá fraška, zlobí se Ecclestone

Bernie Ecclestone byl od začátku odpůrcem šestiválcových motorů a využil dění v Jerezu, aby svoji kritiku vystupňoval.
Nové motory jsou naprostá fraška, zlobí se Ecclestone

Četné technické problémy s novými vozy a agregáty mají za následek omezené jezdění.

"Podívejte se na posledních pár dní. Říkal jsem, že to takhle bude, naprostá fraška," uvedl šéf formule 1 Bernie Ecclestone pro Sportsmail. "Oni na těch nových motorech trvali. Jestli chtěli závodit takhle, měli by jít do Le Mans."

"Mluví o šetření paliva. Na to nepotřebují tyto nové motory. Měli by si pořídit menší motorhomy. Nepotřebovali by pak tolik kamiónů na jezdění po Evropě."

"Mercedes s sebou všude tahá 23 kamiónů. Pokud opravdu chtějí šetřit palivo, měli by to zarazit. Celá ta věc s novými motory je absurdní. Lidé chtějí hluk, něco mimořádného, o tom formule 1 je, a teď máme tiché motory a nikoho na trati."

Na nové technice přesto Ecclestone našel jednu pozitivní věc. "Dobré je, že by sezóna mohla být extrémně zajímavá, skutečně nepředvídatelná, a to je vzrušující," uzavřel.

 

Další článek: První testy uzavřel nejlepším časem Massa

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10