Nové motory jsou naprostá fraška, zlobí se Ecclestone

Bernie Ecclestone byl od začátku odpůrcem šestiválcových motorů a využil dění v Jerezu, aby svoji kritiku vystupňoval.
Nové motory jsou naprostá fraška, zlobí se Ecclestone

Četné technické problémy s novými vozy a agregáty mají za následek omezené jezdění.

"Podívejte se na posledních pár dní. Říkal jsem, že to takhle bude, naprostá fraška," uvedl šéf formule 1 Bernie Ecclestone pro Sportsmail. "Oni na těch nových motorech trvali. Jestli chtěli závodit takhle, měli by jít do Le Mans."

"Mluví o šetření paliva. Na to nepotřebují tyto nové motory. Měli by si pořídit menší motorhomy. Nepotřebovali by pak tolik kamiónů na jezdění po Evropě."

"Mercedes s sebou všude tahá 23 kamiónů. Pokud opravdu chtějí šetřit palivo, měli by to zarazit. Celá ta věc s novými motory je absurdní. Lidé chtějí hluk, něco mimořádného, o tom formule 1 je, a teď máme tiché motory a nikoho na trati."

Na nové technice přesto Ecclestone našel jednu pozitivní věc. "Dobré je, že by sezóna mohla být extrémně zajímavá, skutečně nepředvídatelná, a to je vzrušující," uzavřel.

 

Další článek: První testy uzavřel nejlepším časem Massa

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.