Nové křídlo Williamsu v Kanadě spíš uškodilo, míní Senna

Bruno Senna prozradil, že zakřivené zadní křídlo, se kterým Williams poutal pozornost v minulém závodě, nebylo krokem vpřed.
Nové křídlo Williamsu v Kanadě spíš uškodilo, míní Senna

Jelikož v Kanadě hraje důležitou roli maximální rychlost vozu, připravil si tým z Grove speciální zadní křídlo s nižším odporem vzduchu. Jenomže ztráta přítlaku, která byla nevyhnutelným doprovodným jevem, byla až moc velká.

"Těžko přesně říct, co jsme měli dělat, ale když se na závod podívám teď, hlavně vzhledem k teplotám, možná jsme měli závodit s tím druhým křídlem a mít víc přítlaku, abychom šetřili pneumatiky," řekl Senna v rozhovoru pro Autosport. "Bývali bychom tak mohli víc tlačit, ale to se samozřejmě snadno říká takhle s odstupem času."

Williams se nejen tímto novým zadním křídlem snažil reagovat na skutečnost, že okruhy typu stop and go jeho vozu moc nesedí. Senna věří, že řešení je na cestě.

"Na těchto tratích nám to zatím moc nejde, snad budeme mít dobrý balík pro Monzu. Ale když jde o rychlé zatáčky, auto je dobré. Jde jen o to dát vše správně dohromady. Teď to bude opravdu důležité, protože se ostatní týmy hodně zlepšují."

"Víme, že v Silverstonu budeme mít slušný balík úprav, což vítáme, ale je to nikdy nekončící souboj v upravování a zlepšování. Doufejme, že znovu přeskočíme ostatní vozy a budeme mít pár závodů, než nás doženou."

Další článek: Majitel Lotusu zůstává skromný, stačí mu body a čtvrté místo mezi týmy

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10