Nové komponenty i úpravy: Týmy před víkendem reagují na vysokou úmrtnost v GP Rakouska

První závod sezóny přinesl velké množství odstoupení. Týmy na to musí před GP Štýrska reagovat.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Nové komponenty i úpravy: Týmy před víkendem reagují na vysokou úmrtnost v GP Rakouska | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

V případě George Russella se po závodě uváděla jako příčina odstoupení ztráta tlaku paliva. Jeho pohonná jednotka se vydala do továrny Mercedesu v Brixworthu. Nakonec se zjistilo, že Russella vyřadil problém s hnacím kolem. V důsledku toho musí nasadit nový spalovací motor, MGU-H a turbo. Penalizace ho sice nečekají, ale je k nim samozřejmě blíže. Není ale první. Už v Rakousku nasadil Antonio Giovinazzi novou elektroniku pohonné jednotky.  

Mercedes sám řeší vlastní problém – nárůst elektrického šumu v průběhu jízdy na trati. Na Red Bull Ringu situaci zhoršovaly vibrace při přejezdu přes obrubníky. U Mercedesu velmi intenzivně pracují na opatřeních, která mají situaci alespoň zlepšit.

Mercedes trápí „šum“ okolo převodovky

Mercedes trápí „šum“ okolo převodovky

Cíl závodu neviděl ani jeden z red bullů. Honda obě pohonné jednotky zkontrolovala a podle závěrů jsou v pořádku. Jezdci je tak nasadí znovu.

„Problémy u obou vozů Aston Martin Red Bull Racing v posledním závodě byly elektrické, ale způsobené různými problémy," řekl technický ředitel Hondy F1 Tojoharu Tanabe.

„Obě tyto záležitosti analyzujeme společně s týmy a tento víkend jsme zavedli protiopatření.“

Další článek: Přínos systému DAS není zásadní a chování týmu Red Bull je férové, říká Toto Wolff

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10