Nové díly fungují, problém máme s pneumatikami, říká Binotto

Nové díly fungují, problém máme s pneumatikami, říká Binotto

Ferrari přivezlo do Baku nové díly. Podle šéfa týmu fungují dobře.

Ferrari v Baku nestačilo na Mercedes, i když výsledky kvalifikace ovlivnila Leclercova nehoda v prostřední části. Monačan byl po celý víkend velmi rychlý.

Sebastian Vettel popsal pneumatiky jako „dominantní faktor“, který negativně ovlivnil výkon SF90 v závodě a to zejména v prvním stintu, který Vettel odjel na měkkých pneumatikách. Na stejné sadě se nedařilo ve druhé části závodu ani Leclercovi, který odstartoval na střední směsi.

Mattia Binotto potvrdil, že tým má problém s pneumatikami, ale ty byly ovlivněny také pozicí na startovním roštu. Pokud jede vůz na čerstvém vzduchu, je to jiné, než když je těsně za jiným vozem.

„Myslím, že to nemá nic společného s upgrady nebo celkovým výkonem vozu,“ řekl Binotto pro Autosport. „Řízení pneumatik není snadné. Tento okruh je velmi těžký z pohledu pneumatik vzhledem k velmi malé úrovni energie, kterou do pneumatik dostanete. Je těžké dostat do pneumatik teplo.“

„Obecně řečeno není snadné je manageovat, ale nesouvisí to s aktualizacemi. Ty fungovaly podle očekvání.“

„Je to jen první část. Čeká nás několik vylepšení i v dalších závodech. Určitě se tady nezastavíme a naše naděje je, že v budoucnu můžeme dělat lepší práci.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Doporučujeme

Články odjinud