Novalak v testech F3 překonal rekord okruhu v Jerezu, ke špičce patřil i Staněk

Clément Novalak byl nejrychlejším jezdcem sezónních testů formule 3, které se ve středu a ve čtvrtek konaly na jihu Španělska v Jerezu.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Novalak v testech F3 překonal rekord okruhu v Jerezu, ke špičce patřil i Staněk | Foto: Getty Images / Lars Baron

Ve středu dopoledne byl nejrychlejší Jack Doohan, který o víkendu při úvodním podniku sezóny F3 v Barceloně dosáhl poprvé v této juniorské kategorii na stupně vítězů. Svou rychlost potvrdil v Jerezu časem 1:29.625, čímž o 51 tisícin porazil druhého Novalaka.

Australan byl nejrychlejší také ve středeční odpolední části, kdy se zajížděly pomalejší časy, přesto zůstal na čele. Na prvních čtyřech místech odpolední části byli členové juniorské akademie Red Bullu. Za Doohanem skončila dvojice týmu Hitech Grand Prix Ajumu Iwasa a Jak Crawford, které doplnil čtvrtý Dennis Hauger.

Do nejlepší desítky se odpoledne vešel také třetí jezdec Hitechu, jediný Čech ve startovním poli Roman Staněk, který zajel devátý čas. Dopoledne byl 21.

Novalakovou zásluhou byl tým Trident na čele také ve čtvrtek. Francouz svým časem 1:28.677 o čtyři desetiny překonal traťový rekord s monopostem F3 v Jerezu. V dopolední části, kdy se jezdci a týmy věnovali spíše kvalifikačním simulacím, skončil druhý Frederik Vesti před Enzem Fittipaldim z českého týmu Charouz Racing System.

Odpoledne se už většina pole soustředila na závodní simulace a sbírání dat. Do nejlepší pětice se dostali všichni tři piloti Hitechu. Iwasa byl nejrychlejší, Crawford čtvrtý a Staněk pátý. Rozdělili je na druhém a třetím místě Hauger a Olli Caldwell z Premy.

Další článek: McLaren vyvíjí, aby porazil Ferrari. V Maranellu se už spíše soustředí na příští rok

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00