Nováčkům bylo v Bahrajnu horko

Virgin, HRT a Lotus za sebou mají složitý debut. Ze šesti vozů nových týmů byly klasifikovány pouze oba Lotusy. Jen Heikki Kovalainen ovšem doopravdy projel cílem.

V kvalifikaci se potvrdilo, že od Virginu, Lotusu a HRT nemůžeme čekat zázraky. Za cíl si všechny uvedené stáje dávaly jediné - dojet závod. To se ale většině pilotů nepodařilo. Virgin byl sice v kvalifikaci z debutantů nejrychlejší, technické problémy ale vozům Richarda Bransona nedovolily projet pod šachovnicovou vlajkou. Podobný osud potkal i HRT. Lotus se tak ukázal být z nováčků nejspolehlivějším. Heikki Kovalainen dojel patnáctý, Jarno Trulli do cíle nedojel, přesto byl klasifikován jako sedmnáctý.

Karun Čandhok byl prvním odstupivším. Kvůli havárii byl nucen své snažení ukončit již po prvním kole. Svou minelu omlouval tím, že se jednalo o jeho páté kolo na trati v Bahrajnu. Bruno Senna odstoupil po osmnácti kolech, kdy se mu přehřál motor. Tuto ujetou vzdálenost považoval za úspěch. Až do poruchy prý vše fungovalo bez problémů.

Technický ředitel Virginu Nick Wirth zastává názor, že rychlost jeho vozů ukazuje, že volba vývoje vozu čistě za pomocí počítačů nebyla špatná. Timo Glock v závodě odváděl poctivý výkon. Pak se ale začala sypat převodovka. Lucas di Grassi se po povedeném startu na trati příliš dlouho neohřál, svůj monopost musel odstavit již po dvou kolech. Příčinou byla závada na hydraulice.

Hydraulika stála i za zpomalováním Jarna Trulliho v závěru závodu. Italský pilot je nicméně s jeho průběhem spokojen. Lotus zatím splnil všechny cíle, které si předeslal. Trulli věří, že jednoho dne dojde na slova Tonyho Fernandese a Lotus bude vyhrávat závody. Na nic si nemohl stěžovat Heikki Kovalainen, který se stal vítězem minisouboje pilotů nových týmů.

Diskuze (23) Další článek: Nejrychlejší kolo závodu patří Alonsovi, nejrychlejší mechaniky měl Vettel
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00