Nováček Stroll získal před domácími fanoušky první body

Nováček Williamsu Lance Stroll si ve své domácí Velké ceně Kanady dojel pro své první body ve formuli 1, když na okruhu Gillese Villeneuva obsadil deváté místo.

Stroll startoval až ze sedmnácté pozice. V závodě se probojoval pořadím i díky jednozastávkové strategii. Cílem nakonec projel na deváté pozici a získal první dva body.

„Jsem jen šťastný za sebe, za tým, za všechny,“ řekl Stroll. „Vyvážení vozu bylo po celý závod dobré.“

„Věděl jsem, že máme dobrou rychlost na rovinkách. Předjížděl jsem ve správnou chvíli, občas jsem ta předjetí mohl udělat o kolo dříve, ale bylo to trochu riskantní, tak jsem to udělal o kolo později a zůstal jsem trpělivý.“

„Zůstali jsme v klidu a na konci jsme brali deváté místo. Bylo to o tom, aby do sebe věci zapadly a všechno fungovalo bez problémů. Hodně to pro mě znamená, když mohu dokončit závod na bodech a vidět ve vzduchu ve svém závodě všechny ty kanadské vlajky.“

Jeho týmový kolega Felipe Massa závod po kolizi s Carlosem Sainzem Jr. nedokončil. Williams zůstává v Poháru konstruktérů na šesté pozici.

Další článek: Sainz Jr. penalizován za kolizi s Grosjeanem v úvodu GP Kanady

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz