Nováček Kobajaši je na svůj Grand Prix debut připravený

Cílem pro Brazílii je dokončit závod.

Sezóna 2009 je nebývale bohatá na jezdecké výměny a díky Toyotě nastoupí v Brazílii polovina týmů s jiným jezdeckým složením, než bylo k vidění v Austrálii. Třetím letošním debutantem v Grand Prix se stane Kamui Kobajaši, který u Toyoty nahradí zraněného Tima Glocka.

"Je to pro mě neuvěřitelná příležitost debutovat v Grand Prix, ale samozřejmě je to škoda pro Tima, protože vím, jak moc se těšil na návrat do závodů," uvedl Kobajaši. "Naštěstí jsem ve voze strávil určitý čas v pátek v Suzuce a i když to bylo na mokru, tento víkend mi to hodně pomůže."

V Interlagosu Kobajaši nikdy nezávodil, ale trať zná z počítačových her a televize, takže je přesvědčený, že se jí rychle naučí.

"Bude to těžký víkend, ale na tu výzvu se cítím připravený a vím, že mě tým bude stoprocentně podporovat. Před pár dny jsem ani nečekal, že budu tento víkend závodit, takže je nemožné si určit cíle. Jen chci být na sebe hrdý a dokončit závod bez problémů, vše ostatní bude bonus," dodal.

Toyota se bude snažit ve zbývajících dvou závodech překonat svůj rekord v počtu umístění na stupních vítězů za jednu sezónu. Jarno Trulli získal pro tým v Suzuce letošní páté pódium, čímž vyrovnal bilanci z roku 2005. Japonci se nevzdávají ani nadějí na návrat na třetí místo šampionátu konstruktérů.

"Do Brazílie jedeme po dvou umístěních na stupních vítězů v posledních dvou závodech. Takže máme velká očekávání a věřím, že budeme silní," dodal manažer šasi Pascal Vasselon.

Timo Glock se zranil při nehodě během kvalifikace na GP Japonska, kromě řezné rány na noze má také prasklý páteřní obratel.

Další článek: Testovat bychom mohli v pondělí po závodech, navrhuje Ecclestone