Nováček Alguersuari netrefil správné boxy

Tost: Buemi zajel nejlepší závod v sezoně.

Sébastien Buemi v Abú Zabí potvrdil zlepšení stáje Toro Rosso z posledních závodů a dojel si pro bod za osmé místo. Jaime Alguersuari se v dnešním závodě postaral o jedno z mála vzrušení. Nejdříve zajel s vadnoucí převodovkou omylem do boxu Red Bullu, po návratu na trať v devatenáctém kole odstoupil.

Buemi si pochvaloval zakončení sezony. "Celý tým odvedl v posledních čtyřech závodech skvělou práci. Těším se na příští rok," líčil Švýcar, který se při svém hodnocení vrátil i k některým soubojům během závodu. "Na začátku jsem měl problémy s Rosbergovým tempem, ale během závodu jsem zrychloval. Trochu jsem ztratil za Nakadžimou, ale myslím, že jsem udělal maximum. Byl to skvělý závod. Můj souboj s Robertem (Kubicou) byl celkem férový. Myslím, že jsem mu nechal dost místa."

Alguersuari měl sice slušný start, ale hned v prvním kole udělal v devatenácté zatáčce chybu. "Ztratil jsem vzadu přilnavost a skončil v trávě. Ztratil jsem několik míst. Pak jsem musel zastavit s poruchou převodovky. Některé převody nefungovaly, tak jsem se rozhodl zajet do depa. Ale došlo k nedorozumění. Omylem jsem zajel do vedlejšího boxu Red Bull Racing a můj tým mě nečekal. Tak jsem se vrátil na trať a pak musel odstoupit, převodovka selhala."

Podle šéfa týmu Franze Tosta zajel Buemi svůj nejlepší letošní závod. "Díky strategii se dostal před Rosberga. Jeho souboj s Kubicou byl důležitým a vzrušujícím momentem. Dokázal zůstat před ním. Jeho časy byly velmi rychlé a podal velmi dobrý výkon," chválil. "Bohužel jsme měli problém s převodovkou na Alguersuariho voze. Dva převody odešly ve stejnou dobu. Je to škoda. Sezona je za námi a v posledních závodech byla výkonnost týmu, auta i jezdců na vzestupu."

Další článek: Button si v Abú Zabí jezdil hlavně pro radost