Nováčci si tréninky v Bahrajnu užili

Závodní víkend v Sachíru se nese v duchu velkých premiér. Jack Aitken i Pietro Fittipaldi si své debuty patřičně užili.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Nováčci si tréninky v Bahrajnu užili  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Pietro Fittipaldi (19./18.)

„Bylo to fantastické, vzrušující. Je to rok, co jsem naposledy seděl ve voze formule 1 a osm měsíců, co jsem naposledy řídil závodní vůz. Dnes jsem k tréninkům přistupoval krok po kroku, snažil jsem se soustředit a zůstat v klidu.

Jsem opravdu spokojený. Tým mi byl ve všem velmi nápomocný, inženýři odvedli skvělou práci a vše mi předvedli. Jediné negativum nastalo v prvním tréninku, kdy jsem zablokoval kola a poničil pneumatiky. Nemohl jsem pak najet žádná další kola.

Zachoval jsem ale chladnou hlavu a druhý trénink odjel podle plánu. Zítra udělám další pokroky. Postupně budu více tlačit na pilu a v kvalifikaci a závodě pojedu naplno,“ slibuje Fittipaldi.

Jack Aitken (20./19.)

„Bylo to super a najel jsem spoustu kol. V prvním tréninku jsme se trochu vraceli k volným tréninkům v Rakousku. Brzy jsem si na vše zvyknul a byl zpátky v sedle. Ještě se musíme zlepšit v časech na jedno kolo, závodní rychlost ale byla povzbuzující. Položili jsme dnes dobré základy. Na kvalifikaci se těším. Zítra to bude obtížné, je třeba si věřit a být si vědom všeho, co se může namanout,“ řekl Aitken.

Další článek: Verstappen kritizuje druhý sektor

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen