Nováčci si tréninky v Bahrajnu užili

Závodní víkend v Sachíru se nese v duchu velkých premiér. Jack Aitken i Pietro Fittipaldi si své debuty patřičně užili.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Nováčci si tréninky v Bahrajnu užili  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Pietro Fittipaldi (19./18.)

„Bylo to fantastické, vzrušující. Je to rok, co jsem naposledy seděl ve voze formule 1 a osm měsíců, co jsem naposledy řídil závodní vůz. Dnes jsem k tréninkům přistupoval krok po kroku, snažil jsem se soustředit a zůstat v klidu.

Jsem opravdu spokojený. Tým mi byl ve všem velmi nápomocný, inženýři odvedli skvělou práci a vše mi předvedli. Jediné negativum nastalo v prvním tréninku, kdy jsem zablokoval kola a poničil pneumatiky. Nemohl jsem pak najet žádná další kola.

Zachoval jsem ale chladnou hlavu a druhý trénink odjel podle plánu. Zítra udělám další pokroky. Postupně budu více tlačit na pilu a v kvalifikaci a závodě pojedu naplno,“ slibuje Fittipaldi.

Jack Aitken (20./19.)

„Bylo to super a najel jsem spoustu kol. V prvním tréninku jsme se trochu vraceli k volným tréninkům v Rakousku. Brzy jsem si na vše zvyknul a byl zpátky v sedle. Ještě se musíme zlepšit v časech na jedno kolo, závodní rychlost ale byla povzbuzující. Položili jsme dnes dobré základy. Na kvalifikaci se těším. Zítra to bude obtížné, je třeba si věřit a být si vědom všeho, co se může namanout,“ řekl Aitken.

Další článek: Verstappen kritizuje druhý sektor

28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00