Nováčci: Nejlépe v kvalifikaci dopadly lotusy v čele s Trullim

Zástupci nových týmů se opět srovnali v posledních třech řadách. Vedle sebe by měly zítra na startovním roštu stát dva lotusy, dva virginy a dvě HRT.
Nováčci: Nejlépe v kvalifikaci dopadly lotusy v čele s Trullim

Lotus
Po kvalifikaci na Velkou cenu Abú Zabí panovalo v týmu, který chce sezonu zakončit jako nejlepší z nových stájí, nadšení. Oba jezdci na okruhu Yas Marina dokázali porazit kolegy z dalších nových týmů. Devatenáctý Jarno Trulli měl při brzdění menší problémy s blokováním zadních kol. "Na konci jsem dokázal zajet rychlé kolo. Možná jsem mohl být ještě o desetinu rychlejší, ale fakt, že máme takový náskok na Tima, je důkaz, že sezonu zakončujeme dobře," dodal. Ze své pozice měl radost také dvacátý Heikki Kovalainen. "Budeme se snažit přenést náš dnešní výkon do zítřejšího závodu," slíbil. Technický ředitel Mike Gascoyne měl radost, že se podařilo dosáhnout správného vyvážení a jezdci vytěžili maximum z pneumatik.

Virgin
Timo Glock označil kvalifikaci, ve které skončil jedenadvacátý, za slibnou, i když byl zklamaný, že se mu nepodařilo porazit Lotus. "Je těžké uvěřit, že je zítra poslední závod naší pravní sezony. Doufám, že se nám podaří něco udělat a v závodě se možná dostat před Lotus," přeje si Němec. Dvaadvacátý Lucas di Grassi upozornil na provoz před sebou, který prý ovlivnil jeho kvalifikační čas. "Teď se musíme zaměřit na závod," dodal Brazilec, který měl problémy s brzděním. Šéf týmu John Booth upozornil, že klíčový bude výběr pneumatik.

HRT
Šéf týmu Colin Kolles si pochvaloval, že ztráta na další nové týmy nebyla příliš velká. Oběma jezdcům se nepodařilo nejlepší časy v jednotlivých sektorech zajet v jednom kole. Bruno Senna se kvalifikoval jako třiadvacátý. "Podmínky dnes byly poněkud proměnlivé, ale během dne jsme se zlepšili, zejména v kvalifikaci. Dokázal jsem zajet dobré kolo," pochvaloval si Brazilec. Čtyřiadvacátý Christian Klien měl ve třetím tréninku problémy s brzdami, které před kvalifikací nechal vyměnit. "Ty nové fungovaly lépe, bohužel nebylo dost času, abych si zvykl na nové nastavení. Doufám, že zítra zajedeme dobrý závod," přeje si.

Další článek: GP Abú Zabí 2010 - sobota

Témata článku: , , , , , , , ,