Nováčci: Lotus zle dotírá na Sauber

Pro nové týmy je okruh v Montrealu těžkou zkouškou. Přesto si troufají na další přiblížení se zbytku pole. Nejvíce se to dařilo Lotusu.

Lotus

Dvojice Lotusu se usadila na devatenáctém a dvacátém místě. Heikki Kovalainen o čtyři desetiny vteřiny porazil svého parťáka Jarna Trulliho. Zajímavostí přitom je, že Kovalainen svůj čas zajel na tvrdší směsi pneumatik, zatímco Trulli jel na měkké. Kovalainenův čas je pro Lotus velice pozitivní v tom smyslu, že na Kamuje Kobajašiho, nejpomalejšího ze zbytku pole, ztratil pouze dvě desetiny. "Měl jsem pocit, že se mi letos kvalifikace několikrát vydařila, ale tohle bylo obzvláště dobré. Auto je po celý víkend dobře vyvážené, takže jsme mohli najít správné nastavení pro kvalifikaci," řekl Kovalainen.

Virgin

Tým Richarda Bransona na své největší soupeře v Kanadě poněkud ztrácí. Mezi jedenadvacátého Glocka a třiadvacátého di Grassiho se vešel i Bruno Senna z HRT. Timo Glock si stěžuje na nervózní chování vozu při přejíždění přes obrubníky. Lucase di Grassiho pro změnu trápil provoz na trati, o nejlepší čas měl údajně přijít kvůli překážejícímu Kobajašimu.

HRT

Španělský tým musel v sobotu spoléhat pouze na Bruna Sennu. Karuna Čandhoka totiž trápily technické problémy, kvůli kterým zajel čas o dvanáct sekund pomalejší než nejlepší kolo první části kvalifikace, což Inda odsoudilo k poslednímu místu na startu. Senna je s výsledkem o poznání spokojenější. "Zajel jsem dobré kolo, s výsledkem jsem spokojený, neboť jsme porazili jezdce z jiného týmu," řekl Brazilec.

Další článek: Hamilton dostal napomenutí od komisařů, v pravidlech se ukázala další díra

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.