Nováčci čelí ve formuli 1 snobství, a to nás motivuje, říká šéf Lotusu

Šéf Lotusu F1 Tony Fernandes připustil, že některé etablované týmy hledí na nováčky s jistou dávkou despektu. To ale představuje určitou motivaci, která žene Malajsijce vpřed.

"Je tu také trochu snobství," řekl Fernandes pro BBC. "Mě to motivuje. Vždy jsme byli považováni za outsidery, ale jedním okem se poohlížíme po špičce startovního pole. Kolik je na roštu týmů z jihovýchodní Asie? Už to je vítězství. Malajsijci doufají, že porazíme Virgin a Hispanii, to je realistický cíl. Jsme realisté, hrdí a cítíme se velmi silní."

Zatímco pro letošní sezónu má tým za cíl především dokončovat závody a porazit ostatní nováčky, během tří let by se rád dotáhl na top týmy. "Konečný cíl je být vpředu s Ferrari a McLarenem," dodal Fernandes.

Šéf Lotusu F1 vidí cestu k úspěchu ve formuli 1 především v lidech, proto neváhal investovat do zkušených jezdců Trulliho a Kovalainena, či do technického ředitele Mika Gascoyna.

Diskuze (16) Další článek: Představení safety caru Mercedes SLS AMG
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.