Nováčci čelí ve formuli 1 snobství, a to nás motivuje, říká šéf Lotusu

Šéf Lotusu F1 Tony Fernandes připustil, že některé etablované týmy hledí na nováčky s jistou dávkou despektu. To ale představuje určitou motivaci, která žene Malajsijce vpřed.

"Je tu také trochu snobství," řekl Fernandes pro BBC. "Mě to motivuje. Vždy jsme byli považováni za outsidery, ale jedním okem se poohlížíme po špičce startovního pole. Kolik je na roštu týmů z jihovýchodní Asie? Už to je vítězství. Malajsijci doufají, že porazíme Virgin a Hispanii, to je realistický cíl. Jsme realisté, hrdí a cítíme se velmi silní."

Zatímco pro letošní sezónu má tým za cíl především dokončovat závody a porazit ostatní nováčky, během tří let by se rád dotáhl na top týmy. "Konečný cíl je být vpředu s Ferrari a McLarenem," dodal Fernandes.

Šéf Lotusu F1 vidí cestu k úspěchu ve formuli 1 především v lidech, proto neváhal investovat do zkušených jezdců Trulliho a Kovalainena, či do technického ředitele Mika Gascoyna.

Diskuze (16) Další článek: Představení safety caru Mercedes SLS AMG
17:54 | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
11:02 | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.
18. září | Výběr pneumatik pro GP Ruska.. odkaz