Nová spekulace spojuje Péreze s Haasem

Odejde Sergio Pérez k Haasu, kde se bude snažit zaujmout Ferrari?
Nová spekulace spojuje Péreze s Haasem

Americký tým je z hlediska jezdecké sestavy asi nejtvrdším oříškem. U jiných týmů už známe alespoň možné kandidáty, ale u Haasu nikoliv. Samozřejmě mohou teoreticky zůstat současní jezdci, zejména u Grosjeana je to pravděpodobné, pokud jemu nebo nopak týmu nedojde trpělivost.

Jedno je jisté. Leclerc, který s Haasem testoval a ještě ho znovu uvidíme v jednom z pátečních tréninků, závodním jezdcem příští rok nebude.

Podle Motorsport.com je nyní ve hře Sergio Pérez. Ten ve čtvrtek naznačil, že mu dochází trpělivost a že příští týden bude kritický.

Pérezovi došla trpělivost. Příští týden bude pro jeho budoucnost kritický.

Pérezovi došla trpělivost. Příští týden bude pro jeho budoucnost kritický.

„V tuto chvíli se koncentruji na jeden tým,“ uvedl Pérez. „Na stole jsou ale i další možnosti a docela zajímavé možnosti.“

Z hlediska výkonnosti by si Pérez přechodem k Haasu asi pohoršil, ale není žádným veřejným tajemstvím, že rodák z Jalisca chce k Ferrari. U Haasu by k tomu měl dobré podmínky a to zvláště při případném srovnávání s Grosjeanem, který má stejné ambice.

Pokud by Pérez odešel (a Force India stále trvá na tom, že se tak nestane), mohl by ho nahradit Wehrlein nebo případně také Gutiérrez.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Alonso prozradil, kdo byl jeho nejlepší týmový kolega

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00