Nová spekulace: Renault by mohl prodat výrobu motorů

Nejen Red Bullu může dojít trpělivost s Renaultem, situace může být i přesně opačná. Auto Motor und Sport informuje o spekulaci, že by Francouzi celou výrobu motorů prodat a stáhnout se z formule 1.
Nová spekulace: Renault by mohl prodat výrobu motorů

Renault na Mercedes ztrácí. Má to být 40 koní, ale pesimisté z Lotusu mluví dokonce o 70 koních. Nové palivo přitom mělo v ideálním případě umazat jen čtvrtinu ztráty. Je jasné, že letos se s ohledem na zmrazený vývoj už ztrátu smazat nepodaří. Přes zimu se ale pravidla uvolní a nejen Renault ale také Ferrari budou mít prostor na reparát.

Jednoho krásného dne však může přijít někdo z vedení automobilky a položit lidem ze sportovního oddělení jednoduchou otázku: proč? Řekněte mi důvod, proč má Renault působit ve formuli 1. Odpověď by se hledala asi těžko.

Vývoj pohonných jednotek stojí hromadu peněz (ano jsme v období, kdy se hovoří o snižování nákladů) a reklama to pro Renault možná je, nikoliv však pozitivní. 

V Rakousku se proto šířily spekulace, že by mohl Renault základnu ve Viry-Chatillon prodat. 

Diskuze (25) Další článek: McLaren je spokojen se zlepšením předvedeným v Rakousku
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.