Nová spekulace okolo Hondy: Japonci prý mají velké problémy

Je to týden, co se ve španělských médiích objevila informace, že Honda přes zimu našla přes 200 koní. Japonci to o pár dní později popřeli jako nepodloženou spekulaci. Nyní se o Hondě spekuluje znovu.
Nová spekulace okolo Hondy: Japonci prý mají velké problémy

V letošní sezóně můžeme být zvědaví na mnoho věcí, ale především dvě jsou klíčové: Dožene Ferrari Mercedes? A jak na tom bude McLaren?

Není divu, že tato témata přitahují i řadu spekulací. Zejména McLaren se má kam posunout, je to tým s dlouhou a úspěšnou historií a dvěma mistry světa za volantem.

Auto Hebdo nyní přichází s novou spekulací. Podle jejich informací má Honda na dynamometru opět velké problémy se spolehlivostí a to do té míry, že už vyrábí další motory. Předpokládá, že s předepsaným počtem nevystačí. Tato informace sama o sobě ale vyvolává pochybnosti, neboť výrobci mohou vyvíjet v rámci ušetřených žetonů celou sezónu. Nelze tedy očekávat, že McLaren bude ke konci roku jezdit s motorem, se kterým se vydá do testů.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Jezdci formule 1 darovali netradiční fotografie na charitu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.