Nová sezóna formule 3 je tu. I s Romanem Staňkem v nejlepším týmu loňského ročníku

Spolu s formulí 1 startuje o tomto víkendu v Bahrajnu také letošní sezóna FIA formule 3.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Nová sezóna formule 3 je tu. I s Romanem Staňkem v nejlepším týmu loňského ročníku | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Stejně jako v letech 2020 a 2021 bude mít ve FIA formuli 3 mezi jezdci své želízko také Česká republika.

Roman Staněk, který v roce 2020 závodil za tým Charouz Racing System a vloni za Hitech Grand Prix, dostává letos příležitost u mistrovského týmu Trident.

Český pilot v loňské sezóně zazářil dvěma umístěními na stupních vítězů, když na maďarském Hungaroringu a v Belgii obsadil třetí místo. V celkovém hodnocení skončil šestnáctý.

Dobře se 18letý pilot prezentoval také v předsezónních testech v Bahrajnu, kde patřil k nejrychlejším.

Italská stáj v loňské sezóně ukončila dominanci Premy a získala titul mezi týmy.

Také její jezdci patřili ke špičce loňského hodnocení. Jack Doohan skončil celkově druhý za šampionem Dennisem Haugerem z Premy, když vyhrál celkově čtyři závody.

Sice bez vítězství, ale na třetím místě v celkovém hodnocení skončil další pilot Tridentu Clément Novalak, pro kterého byla maximem tři druhá a jedno třetí místo.

Pro jedno vítězství si dojel také třetí pilot Tridentu David Schumacher. Syn bývalého pilota F1 Ralfa Schumachera vyhrál na Red Bull Ringu a celkově skončil jedenáctý.

Staněk bude mít startovní číslo 2. S jedničkou pojede Brit Jonny Edgar a s číslem 3 Zane Maloney z Barbadosu.

Tým Prema Racing, který dlouhodobě patří k předním týmům ve formuli 3 a jehož jezdci se stali šampiony v posledních třech sezónách FIA F3, bude i letos sázet na talenty.

Druhá sezóna ve formuli 3 u týmu čeká Arthura Leclerca, mladšího bratra pilota Ferrari ve F1 Charlese Leclerca. Monačan vloni zaznamenal dvě vítězství a jedno druhé místo.

Týmovými kolegy mu budou člen juniorského týmu Red Bullu Jak Crawford a Oliver Bearman. Brit je stejně jako Leclerc členem Jezdecké akademie Ferrari a loňským šampionem italské a ADAC formule 4. Zejména italské F4 v roce 2021 dominoval, když vyhrál 11 z 21 závodů, ke kterým přidal ještě dvě druhá a dvě třetí místa.

Také ve třetím týmu loňské sezóny ART Grand Prix si udržel sedačku jeden z jezdců. Juan Manuel Correa, který měl v roce 2019 vážnou nehodu ve formuli 2 ve Spa-Francorchamps, při které zahynul Anthoine Hubert, bude za francouzský tým závodit také letos.

Jeho týmovými kolegy budou Victor Martins, který vloni skončil ve F3 pátý; a nováček v šampionátu Grégoire Saucy. Švýcar do F3 přichází s vizitkou šampiona evropské regionální formule, kde, stejně jako v roce 2020 v Eurocupu formule Renault, závodil za tým ART Grand Prix. Prostředí francouzského týmu tak zná.

Jedním z kandidátů na titul měl být v barvách MP Motorsport také ruský pilot Aleksandr Smoljar. 20letý rodák z Južno-Sachalinsku ale krátce před začátkem sezóny přišel o své místo, jelikož tým SMP Racing, který zastupuje ruské piloty v mezinárodních soutěžích, odmítl akceptovat podmínky, které stanovila Mezinárodní automobilová federace (FIA) ruským závodníkům v rámci sankcí za konflikt Ruska a Ukrajiny.

Kromě českého závodníka bude i letos ve startovním poli formule 3 český tým. Charouz Racing System vloni zaznamenal nejúspěšnější sezónu, když v konečném hodnocení zejména díky Američanovi Loganu Sargeantovi obsadil páté místo. Sargeant získal pro českou stáj v ruském Soči také první vítězství ve F3.

Letos budou barvy českého týmu hájit Maďar László Tóth, Brit Ayrton Simmons a Ital Francesco Pizzi.

Ve formuli 3 bude letos nově působit nizozemský tým Van Amersfoort Racing, který nahradí tým HWA Racelab.

Ve startovní listině zaujme také jméno Enza Trulliho, který je synem bývalého italského pilota formule 1 Jarna Trulliho.

Více víkendů, méně závodů

Po roce se FIA formule 3 vrací k formátu dvou závodů během jednoho podniku.

Zatímco v loňském roce se jelo dohromady 21 závodů v rámci sedmi podniků, letos šampionát zavítá na devět okruhů, na kterých odjede vždy dvojici závodů.

První z nich se pojede v sobotu a jeho startovní rošt bude určen otočením nejrychlejších dvanácti jezdců z páteční kvalifikace. Vítěz kvalifikace tedy odstartuje z dvanáctého místa. Od třináctého místa budou piloti seřazeni na roštu podle výsledků kvalifikace.

Vítěz kvalifikace bude z pole position startovat do nedělního závodu, jehož rošt už bude určen výsledky páteční kvalifikace.

Vedení šampionátu zároveň upravilo bodování. V sobotním sprintu bude bodovat prvních deset jezdců klíčem 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Nedělní hlavní závod bude bodově štědřejší, jelikož prvních 10 pilotů bude odměněno jako ve formuli 1. Vítěz dostane 25 bodů, druhý 18, třetí 15 a následně do desátého místa 12-10-8-6-4-2-1 bod.

Dva body dostane vítěz páteční kvalifikace a jeden bod v každém závodě připadne jezdci, který zajede nejrychlejší kolo. Aby jej ale získal, musí dojet v bodové desítce, v opačném případě se bod za nejrychlejší kolo v závodě neuděluje.

Za jeden závodní víkend tak může každý pilot získat maximálně 39 bodů, tým si může odvézt z víkendu nejvýše 117 bodů.

Každý pilot bude mít pro závodní víkend čtyři sady pneumatik do sucha a dvě do mokra.

Kalendář: Poprvé do Bahrajnu a Imoly

Jak už bylo zmíněno výše, kalendář sestává z devíti závodních podniků, které se všechny pojedou v rámci víkendu velké ceny formule 1.

Vůbec poprvé se v rámci FIA formule 3 bude závodit na Mezinárodním okruhu v Bahrajnu, kde sezóna tento víkend také odstartuje.

Další premiéra bude následovat za pět týdnů, kdy se piloti F3 vydají do italské Imoly. Formule 1 se na okruh Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari vrátila v pandemické sezóně 2020 ovlivněné covidem-19. Na trati, kde přišel o život mimo jiné trojnásobný mistr světa F1 Ayrton Senna, se jelo také vloni a nyní F1 podepsala s okruhem smlouvu na pořádání velké ceny až do roku 2025.

Jediný podnik v květnu se pojede 21. a 22. na Katalánském okruhu v Barceloně, než si dá F3 přestávku až do začátku července.

V prvním měsíci prázdnin pak piloty čekají hned tři závodní víkendy na britském Silverstonu, rakouském Red Bull Ringu a maďarském Hungaroringu.

Po další měsíční přestávce pak na piloty budou čekat poslední tři podniky sezóny ve třech po sobě jdoucích víkendech.

Na konci srpna se tradičně pojede v belgickém Spa-Francorchamps, o týden později v nizozemském Zandvoortu a sezóna se uzavře 10. a 11. září na italské Monze.

Další článek: McLaren potvrdil, že Ricciardo je už „negativní“ a v Bahrajnu bude závodit

Témata článku: , ,

Aktuality

9:23 | Andreas Haupt (AMuS) píše, že po penalizacích Ocona a Alonsa z prvních dvou závodů byl startovní box v Melbourne rozšířen o 20 centimetrů. 
9:44 | Podle předpovědi by mohlo v pátek v Melbourne pršet. Další dny by měly být bez deště... 
27. března | ¡ʞǝǝʍ ǝɔɐɹ s,ʇI 
27. března | Stefano Domenicali v Portugalsku (kde byl na závodě MotoGP) uvedl pro místní Sport TV, že chce radikálně změnit formáty víkendů: "Jsem pro zrušení tréninků, které jsou pro inženýry velkým přínosem, ale veřejnosti se nelíbí." 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink 03.30–04.30
2. trénink 07.00–08.00
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00