Nová sezona F1 Academy startuje. Které pilotky budou hájit barvy týmů F1? | Foto: F1 Academy

Foto: F1 Academy

Nová sezona F1 Academy startuje. Které pilotky budou hájit barvy týmů F1?

Během tohoto víkendu odstartuje druhá sezona dívčího šampionátu F1 Academy. Deset z 15 stabilních účastnic bude reprezentovat barvy jednotlivých týmů F1. O které pilotky se jedná?

Red Bull Racing: Hamda Al Qubaisi

Barvy Red Bull Racingu bude letos v F1 Academy hájit Hamda Al Qubaisi. Jednadvacetiletá pilotka ze Spojených arabských emirátů v dívčím šampionátu jezdila již vloni, když skončila třetí.

Mercedes: Doriane Pin

Dvacetiletá jezdkyně z Francie Doriane Pin sice bude v seriálu F1 Academy nováčkem, ale již nyní se může chlubit velkými úspěchy z jiních seriálů. Jméno si udělala především ve vytrvalostních závodech, a to jak s vozy kategorie GT3, tak prototypy LMP2. Reprezentantka Mercedesu je považována za velkou favoritku letošní F1 Academy.

Ferrari: Maya Weug

V rudých barvách Ferrari budeme letos v F1 Academy vídávat Mayu Weug. Nizozemsko-belgicko-španělská závodnice je historicky první dívčí členkou jezdecké akademie Ferrari. Vloni několikrát bodovala v seriálu FRECA.

McLaren: Bianca Bustamante

Bianca Bustamante z Filipín závodila v F1 Academy již vloni a obsadila sedmou příčku celkově. Letos ji i s podporou McLarenu bude chtít vylepšit.

Aston Martin: Tina Hausmann

Teprve 17letá Tina Hausmann bude v F1 Academy letos závodit prvním rokem. Vloni se zúčastnila italské F4, ale bodovat nedokázala.

Alpine: Abbi Pulling

Francouzský Alpine bude i letos v F1 Academy reprezentovat brzy 21letá Britka Abbi Pulling, která v rámci startovního pole patří k těm zkušenějším. V minulosti závodila i v seriálu W Series, který již zanikl.

Williams: Lia Block

Dcera tragicky zesnulého podnikatele a závodnika Kena Blocka Lia se dosud věnovala především rallye a rallyekrosu. V rámci přípravy na F1 Academy však absolvovala zimní šampionát Formula Winter Series, takže má za sebou již první starty s formulovým vozem.

RB: Amna Al Qubaisi

Starší sestra Hamdy Al Qubaisi Amna je již ostřílenou formulovou závodnicí. Vloni se zúčastnila již prvního ročníku F1 Academy, v rámci kterého dvakrát slavila triumf.

Sauber: Carrie Schreiner

25letou Němku čeká již desátá sezona okruhového závodění. Vloni v F1 Academy skončila s jednou výhrou jedenáctá.

Haas: Chloe Chambers

Americký Haas bude v F1 Academy nepřekvapivě zastoupen jezdkyní s americkou licencí. Předloni Chloe Chambers působila v šampionátu W Series, ve kterém získala jeden bod.

Doporučujeme

Články odjinud