Nová pravidla pomůžou týmům, které nemají zázemí automobilky

Názor šéfa týmu RBR Christiana Hornera.
Série úsporných opatření, na kterých se týmy dohodly loni s FIA, pomůže nezávislým týmům vyrovnat se těm, za kterými stojí automobilka. Myslí si to Christian Horner, který vede tým Red Bull Racing. Nová pravidla podle něj ruší výhody plynoucí ze zázemí automobilek.

"Pro nezávislý tým, jako je Red Bull Racing, pravidla vytvářejí vyrovnanější podmínky. Díky implementovaným restrikcím budou mít téměř všichni k dispozici stejné nástroje," řekl Horner pro Autosport.

Automobilky disponují podle Hornera vývojovými a analytickými možnostmi, které soukromé týmy nemají. Infrastruktura a kvalita lidí je však na srovnatelné úrovni.

"Změny v pravidlech vytvářejí příležitosti a my budeme chtít v roce 2009 bojovat ve vyšší váhové kategorii," dodal Horner.

Mezi úsporná opatření, která byla schválena pro příští rok, patří prodloužená životnost motorů, zákaz testování během sezóny mimo pátky GP a omezený provoz aerodynamických tunelů a továren týmů.

Svůj nový monopost představí Red Bull 9. února, což je o několik týdnů později, než je tomu u Ferrari, McLarenu či Renaultu. S loňským vozem byli sice piloti Red Bullu v posledních testech minulý rok nejrychlejší, ale mnoho dílů určených pro sezónu 2009 při tom nepoužívali.

"Měli jsme velmi přesný plán, který jsme uskutečnili. Jsme spokojeni s tím, co jsme se naučili. Byl zaměřen hlavně na vyhodnocení pneumatik a jsme spokojeni s tím, čeho jsme dosáhli," komentoval loňské testy Horner.

Cílem konce roku 2008 bylo také umožnit Sebastianu Vettelovi se co nejrychleji sžít s novým týmem. To se podle Hornera německému pilotovi podařilo.
Další článek: Surtees a Brundle: další synové pilotů formule 1 na scéně

16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
10:18 | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.
6. července | Alex Zanardi absolvoval v pořadí už třetí operaci. Trvala pět hodin a byla zaměřena na rekonstrukci lebky a stabilizaci oblastí postižených traumatem.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10