Nová pravidla o pneumatikách nám mohou pomoct, říká Newey

Vozy Red Bullu jsou podle něj ke svému obutí šetrnější.
Nová pravidla o pneumatikách nám mohou pomoct, říká Newey

Adrian Newey věří, že nová pravidla o pneumatikách, která v letošní sezóně vstupují do hry, mohou Red Bullu přinést o něco lepší šance na úspěch.

Pirelli do F1 letos zavádní ultraměkkou směs pneumatik, upravená pravidla navíc týmům dají větší kontrolu nad výběrem směsí pro závodní víkendy.

„To přináší určité příležitosti ve smyslu strategie a také toho, jak pneumatiky používáme,“ řekl Newey. „Můžeme toho zkusit využít v tom, že, obecně vzato, jsme k pneumatikám poměrně šetrní.

Méně trpíme na opotřebení než někteří naši rivalové, takže je to oblast navíc, ve které snad dovedeme využít výkonnost vozu k naší výhodě.“

Red Bull se v první polovině sezóny 2015 se svým vozem spíše trápil, postupně ale zaznamenal velké zlepšení a Daniel Ricciardo nakonec hodnotil, že šasi RB11 bylo stejně dobré jako vítězný Mercedes W06.

„Byla to náročná sezóna,“ vzpomíná Newey. „Měli jsme určité problémy s ovládáním kvůli různým filozofiím, které jsme během zimy zkoušeli, nepovedly se.

Bylo to ale velice užitečné. Často je to tak, že když máte auto, které se dobře ovládá, je těžké se něco přiučit, ale pokud uděláte nějaké chyby, opravdu se na jejich základě můžete posunout a přesně to se nám loni stalo.

Některé chyby na začátku sezóny se ukázaly být dobrou lekcí. Takže do druhé poloviny roku jsme, řekl bych, vstupovali s velice konkurenceschopným vozem, což ukázal prostřední sektor ve Spa, déšť v Austinu, hrbolatý Singapur a tak dále.

Myslím, že jsme se loni z těch chyb poučili ještě více a všechny náznaky z našich simulací ukazují, že letošní šasi by mělo být velice silné.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Fotogalerie: McLaren MP4-31