Nová pravidla neovlivní setrvání Räikkönena ve F1

F1 představila nová pravidla pro rok 2021. Podle Kimiho Räikkönena to ale není tak silný důvod, aby jen kvůli němu zůstával ve F1.
Nová pravidla neovlivní setrvání Räikkönena ve F1

Räikkönen je z hlediska počtu startů nejzkušenějším jezdcem na startovním roštu a třetím v historických tabulkách. Ještě letos by měl stihnout překonat Alonsa a příští rok v Rakousku Rubense Barrichella. 

Smlouva Finovi vyprší na konci příštího roku. Co bude dál, zatím neví. Nová pravidla ale nebudou podle něj klíčem k tomu, jak se rozhodne.

„Nerozhodne to o tom, jak to bude,“ řekl Räikkönen, kterého cituje RaceFans. „Doufejme, že obecně pro jezdce, kohokoliv, kdo bude závodit, pro všechny zúčastněné ve F1 a diváky, to bude fungovat.“

„Vím, že na to vynaložili velké úsilí. Ale je to jako obvykle. Až uvidíme jezdící auta a začneme skutečně následovat jiné auto, tak uvidíme, jestli je to lepší. Jsem si jistý, že to bude lepší, ale bude to stačit k tomu, aby bylo závodění těsnější? Uvidíme. Doufejme, že to budou fungovat, protože je to lepší pro všechny.“

Räikkönen řekl, že dosud nedošlo k žádnému rozhodnutí, zda bude i nadále závodit za Alfu Romeo po roce 2020. „Mám před sebou příští rok a potom uvidíme, co se stane.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Jezdci si v Austinu vyzkouší pneumatiky pro rok 2020

18:23 | Novou smlouvu má mít také Spa... nejméně do roku 2022.
12:23 | Roger Penske potvrdil, že se Ferrari zajímá o vstup do IndyCar od roku 2022, kdy budou zavedeny hybridní motory.
4. června | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
4. června | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.