Nová pravidla jsou mega úspěchem, hodnotí Schumacher

Michael Schumacher pochválil Mezinárodní automobilovou federaci za novinky, které zavedla v letošní sezóně. Závody jsou mnohem zajímavější než loni.
Nová pravidla jsou mega úspěchem, hodnotí Schumacher

O napětí na závodních tratích se letos starají především pneumatiky Pirelli, které mají záměrně kratší životnost, a zadní pohyblivá křídla, která navyšují maximální rychlost vozu při předjíždění.

"Je to jako den a noc. To, čeho jsme svědky, je mega úspěch," řekl na téma změn Schumacher pro BBC. "Nejen v Šanghaji, ale i v předchozích závodech. Je to férovější, protože rychlejší jezdec by měl být vpředu, a ne ten, který je tam jen z taktických důvodů."

"Podle mě je to teď spravedlivější. Dochází k fantastickým soubojům a já jsem se ocitl uprostřed nich v poslední Grand Prix. Dělo se toho hodně a musím říct, že jsem si to velmi užil."

Podle bývalého mistra světa se podařilo pravidla nastavit tak, že je předjíždění snazší, ale nikoliv snadné. Pro srovnání uvedl příklad Fernanda Alonsa z loňské GP Abú Zabí.

"Fernando byl jasně rychlejší, bojoval o titul, ale v normální závodní situaci uvízl v provozu," připomněl. "Takové jsme to mívali. Když jste nebyli o hodně rychlejší, rychlejší na správném místě trati, nepředjeli jste."

"Teď také musíte být rychlejší než jezdec před vámi, ale nemusíte být o hodně rychlejší a můžete si pohrát s různými systémy, abyste si předjetí umožnili."

Další článek: Hamilton: Nemám velká očekávání, abych nebyl zbytečně zklamaný

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00