Nová pravidla formuli 1 zdramatizovala, říká Mario Theissen

Pro týmy někdy až moc.
Rozsáhlé změny v technických pravidlech pro letošní sezónu přidělaly inženýrům především top týmů nemalé vrásky na čele, ale podle šéfa BMW Sauberu je odměnou pro diváky zajímavější dění na trati.

"Je to velmi vzrušující pro diváky i pro nás, někdy až moc," řekl. "Dokonce už v první části kvalifikace nasazuje téměř každý tým dvě nové sady pneumatik, aby si zajistil postup do druhé části. Tento scénář nikdo neočekával a v posledních deseti letech jsme nic takového neviděli."

Jedním z hlavních cílů nových pravidel bylo usnadnit jezdcům předjíždění, ten se ale podle Theissena nepodařilo splnit úplně.

"Co se týče předjíždění, asi jsme od nových regulí očekávali trochu více," uvedl.

S tím souvisejí i pravidla pro vývoj aerodynamiky, na kterých je podle šéfa BMW Sauberu třebe ještě pracovat. Naopak v oblasti úspor je vše v pořádku.

"V oblasti snižování nákladů se domnívám, že pokrok celkem naplnil očekávání. Nicméně, omezení v oblasti aerodynamiky nejsou tak přisná, jak jsme si mysleli, takže bychom asi mohli udělat více," dodal.
Další článek: Komentář: Co vlastně brání Mosleymu znovu kandidovat?

16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
10:18 | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.
6. července | Alex Zanardi absolvoval v pořadí už třetí operaci. Trvala pět hodin a byla zaměřena na rekonstrukci lebky a stabilizaci oblastí postižených traumatem.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10